İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Zoom Nedir? Nasıl Kullanılır?

Zoom Nedir? Nasıl Kullanılır?
+ - 1

Merhaba teknolojiaraci ailesi bu yazımızda yaşadığımız bu zorlu pandemi döneminde evde çalışanlar için en çok tercih ettiği zoom uygulaması etrafımızda çok fazla duymaya başladık. Peki zoom nedir? Zoom nasıl kullanılır? gibi soruları merak ettiğinizi biliyoruz. İşte sizler için detaylıca anlattım.

Zoom Nedir

Zoom Nedir?

Zoom genellikle şirketteki çalışanların kullandığı ve online ortamda bir araya getirip sohbet edebileyeceği ücretsiz uygulamadır. Video, görüntü ses ve içerik paylaşımı yapılabilir. Zoom, bilgisayarlar, telefonlar ve oda sistemlerinde çalışır.

İster görüntülü sohbet edebilir ister sadece sesli olarak sohbet edebilmek imkanıda beraberinde sunuyor. Genellikle zoom hakkında konuşulurken şu kelimeleri duyarsınız; zoom meeting ve zoom room. Bunlar video konferans toplantısı anlamına gelir.

https://youtu.be/hIkCmbvAHQQ

Bu arada Zoom Odası, şirketlerin konferans odalarından Zoom Toplantıları planlamasına ve başlatmasına olanak tanıyan fiziksel donanım uygulamasıdır. Ayrıca zoom üzerinden canlı derslerde dinleyebilirsiniz.

Zoom İle Başka Neler Yapabiliriz?

Zoom’un temel özellikleri şunlardır:

Görüntülü konuşma: Ücretsiz planla bile sınırsız bire bir toplantı düzenleyebilirsiniz.

Grup video konferansları: 500’e kadar katılımcıya ev sahipliği yapın (“büyük toplantı” eklentisini satın alırsanız). Ancak ücretsiz plan, 40 dakikaya ve 100 katılımcıya kadar video konferanslara ev sahipliği yapmanıza olanak tanır.

Ekran paylaşımı: Bire bir veya büyük gruplarla tanışın ve gördüklerinizi görebilmeleri için ekranınızı onlarla paylaşın.

 

Zoom Nasıl Kullanılır?

1 Adım: Zoom Ücretsiz İndirin

Zoom, izleyiciler için grup görüşmeleri, canlı ders eğitim oturumları ve web seminerleri gibi sohbet oturumlarına 1.000’e kadar katılımcı katılabilir. Buradaki linkten zoom.us’ı indirebilirsiniz.

2 Adım: Zoom’a Kayıt Olun

Zoom’a giriş yapmak için öncelikle zoom.us üzerinden ücretsiz üye olun. Daha sonra uygulama üzerinden giriş yapın.

Zoom Giriş

3 Adım: Zoom’a Giriş

Evet artık zoom’a giriş yaptın, ve zoom odalarına katılabilir yada size gönderilen bağlantıdan zoom gruplarına katılabilirsiniz.

Zoom giriş

Bonus

Zoom meeting gruplarına katılmadan önce kameranızı ve mikrofonunuzu test etmeyi unutmayın.

Zoom

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.