İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Valorant Turnuvaları

Valorant Turnuvaları
+ - 0

Valorant Turnuvaları ülkemizde oldukça ilgi gören e-spor alanlarından birisidir. Ülkemizde ve dünyada faaliyet gösteren onlarca e-spor takımı bulunuyor. Bu takımlar kendi derecelerine göre, eşleşmelerle valorant turnuvasına katılıyor. Bu turnuvalar Valorant’ın twitch ve youtube kanallarında canlı olarak yayınlanıyor.

 

Ülkemizi Temsil Eden En İyi Valorant E-Spor Kulüpleri

BBL E-sports

BBL ekibi, Türkiye’nin en çok taraftarına sahip e-spor kulübüdür. Şu an EMEA’da Dünya’nın en iyi kulüpleri ile turnuvada karşılaşmaktadır. Geçtiğimiz günlerde NAVİ ile çıktığı karşılaşmada toplamda 3 haritada 2:1’lik performansı ile NAVİ’yi yenmiştir. BBL Ekibi bu karşılaşmadan sonra Team Liquid ile karşılaşmış ve 0:2 skorla yenilmiştir. BBL Ekibi son çıktığı karşılaşma olan M3C (eski adı ile Gambit) ile oynadığı maçta da 0:2’lik bir skorla mağlup edilmiştir. BBL ekibinin önünde 2 kritik maç bulunuyor. Bunlardan birisi  BIG Maçı. Kesin gözü ile bakılan BIG maçının ardından gelecek Guild esports maçında başarısız olması durumunda maalesef elenmiş olacaktır. BBL için tek yol 2 takıma karşı da olağanüstü bir performans sergileyerek yenmesidir. Temsilcimize başarılar dileriz.

FF E-sports

Fire Flux, Türkiye’nin en iyi kulüpleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Fire Flux şu an global olarak bir turnuvada yer almamaktadır. Çıktığı en son maç olan Galakticos’a karşı 1:2’lik bir mağlubiyet almıştır. Ayrıca Galakticos maçından önce çıktığı son 3 maçta ise namağluptur. (FF:2 -Futbolist:1  FF:2 – Galatasaray Esports:0  FF:2 – Team Lixa:0)

SMB

Papara SuperMassive Blaze, Türkiye’nin gözde takımları arasında yer alıyor. SMB kulübü de Fire Flux kulübü gibi Türkiye’deki turnuvalarda yarışmaktadır.

Valorant Turnuvaları Nereden Takip Edilir?

Takımınızın ne zaman maçı olduğunu takip etmek için vlr.gg adresine girip, istediğiniz takımı seçin. Geçmişteki maçların detaylarını, gelecekteki maçın tarihini ve daha bir çok detayı buradan görebilirsiniz.

 

Valorant Turnuvaları Nereden İzlenir?

Valorant Turnuvalarını Valorant Türkiye’nin Youtube ve Twitch kanallarından izleyebilirsiniz. Valorant Türkiye’de maçları, Alican Karahan ve Eren Akın sunmaktadır.

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap