İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

VALORANT Report Ne Demek? Raporlama Ne İşe Yarar?

VALORANT Report Ne Demek? Raporlama Ne İşe Yarar?
+ - 0

VALORANT report sistemi sayesinde kural dışı davranışlarda bulunan oyuncuların cezalandırılmalarını sağlayabilirsiniz.

VALORANT’ın oyuncu sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Online olan bu oyun, arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla bir arada oynamanıza olanak tanıyor. Ancak tabii ki her online olan oyunda olduğu gibi VALORANT’ta da bazı oyuncular kural dışı hareketler sergileyebiliyorlar. İşte bu kural dışı hareketlerin cezasız kalmaması gerekiyor.

Bu hareketleri sergileyen kişilerin ceza almaları için yazımızda bahsedeceğimiz report yani VALORANT raporlama sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde sistem kural dışı hareketleri yakalayamasa bile oyuna bir rapor yollayabiliyorsunuz. Daha sonra yapılan incelemelerin ardından kural dışı hareketlerde bulunan kişiler cezalandırılabiliyorlar.

VALORANT Report Ne Demek ?

VALORANT report, aslında basitçe raporlama sistemi olarak tanımlayabileceğimiz bir sistem. Bu sistem sayesinde kuralları çiğneyen oyuncuların cezasız kalmasının önüne geçebilmeniz mümkün. Çünkü VALORANT raporlama, oyun oynarken diğer kişileri Hile Koruması Ekibi’ne bildirmenize olanak tanıyan bir sistem.

VALORANT Report Etme Nedir?

teknolojiaraci-valorant-report-ne-demek

Riot Games, VALORANT dahil tüm oyunlarında bir report etme yani raporlama sistemi bulunduruyor. Bu sistem sayesinde hile kullanan, küfür eden veya bunlara benzer kuralları çiğneyen hareketlerde bulunan oyuncular raporlanabiliyor.

Yani kısacası bu sistem sayesinde kuralları çiğneyen oyuncular VALORANT Destek ekibine bildirilebiliyor. İşte bu olaya VALORANT raporlama yani report etme deniyor. Böylece ceza alması gereken oyuncular sistem tarafından tespit edilememiş olsa bile, gönderilen raporlar sayesinde cezalandırılabiliyorlar.

VALORANT Raporlama Neden Önemli?

Günümüzde online oyunlarda kural dışı harekette bulunan oldukça fazla oyuncu mevcut. Örneğin, bazı oyuncular küfür edip sizi rahatsız ederlerken, bazıları kaybetmeniz için bilerek kötü oynayabiliyorlar.

Bu tür hareketler genel olarak oyun tarafından otomatik olarak tespit edilebiliyorlar. Ancak bazen bu tür cezalandırılması gereken davranışlar sistem tarafından yakalanamayabiliyor. İşte bu yüzden VALORANT raporlama sisteminin kullanılması çok önemli.

VALORANT’ta Oyuncular Neden Report Edilmeli?

Kural dışı hareketler sergileyen bir oyuncuyu raporlamazsanız, o oyuncu ceza almayabilir. Bu durumda da oyunu oynamaya devam ederek kural dışı hareketler sergilemeye devam edebilir. İşte bu yüzden VALORANT’ta kuralları çiğneyen bir oyuncu gördüğünüzde hemen raporlamanız çok doğru olacaktır.

VALORANT’ta Oyuncular Nasıl Reportlanır?

VALORANT Maç Esnasında Oyuncu Raporlama

  • VALORANT’ta eğer maçtayken birisini raporlamak istiyorsanız klavyenizden ‘TAB’ tuşuna basılı tutarak skor tablosunu açın.
  • Daha sonra raporlamak istediğiniz oyuncunun yanındaki ‘RAPORLA’ butonuna basın.
  • Sonrasında açılan pencereden gerekli seçenekleri işaretleyin ve alttaki mesaj kutucuğuna istediğinizi yazarak ‘Raporla’ butonuna tıklayın.

VALORANT Maç Sonu Oyuncu Raporlama

  • VALORANT maç bittikten sonra oyuncu report etmek için üstteki ‘KARİYER’ sekmesine tıklayın.
  • Ardından raporlayacağınız oyuncunun bulunduğu maça tıklayın ve açılan pencerenin üst kısmındaki ‘SKOR TABLOSU’ sekmesine tıklayın.
  • Sonrasında raporlamak istediğiniz oyuncuya sağ tıklayarak ‘Raporla’ seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra açılan pencerede gerekli alanları işaretleyin ve alttaki mesaj kutucuğuna istediğinizi yazarak ‘Raporla’ butonuna tıklayın. Maç sonu VALORANT Report etme işlemi basitçe bu şekilde yapılabiliyor.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap