İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

VALORANT Lurk Ne Demek? Lurk Neden Önemlidir?

VALORANT Lurk Ne Demek? Lurk Neden Önemlidir?
+ - 0

VALORANT lurk atma gibi terimler birçok oyuncu tarafından merak edilebiliyorlar. Bu yüzden yazımızda bu konulardan bahsetmeye çalışacağız.

Riot Games, VALORANT oyununu piyasaya sürdüğünden beri geliştirmeye devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle karşımıza çıkan oyun, her açıdan oldukça fazla beğeniliyor. Türkiye’de de çok fazla oynanan VALORANT, oyuna Türk ajan Fade’in gelmesiyle ülkemizde daha da popüler oldu.

Bu yüzden ülkemizde birçok kişi VALORANT hakkında bazı soruları merak ederek araştırmak isteyebiliyorlar. İşte bu sorular arasında VALORANT lurk nedir? Gibi sorularda bulunuyor. Bizde bu yüzden yazımızda lurk ve lurk atma gibi VALORANT terimleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

VALORANT Lurk Ne Demek ?

Lurk atma gibi detaylara geçmeden önce lurk ne demek kısaca bahsetmek istiyoruz. Lurk, Türkçe olarak “pusuya yatmak” anlamına geliyor. Muhtemelen VALORANT’ta lurk kelimesinin anlamını öğrendiğinizde size bu kelime çok daha anlamlı gelecektir. Çünkü lurk, kısaca açıklamamız gerekirse VALORANT’ta pusuya yatıp rakipleri arkalama taktiğine deniyor.

VALORANT Lurk Nedir ? Lurk Atmak Ne Demek ?

teknolojiaraci-valorant-lurk-nedir-lurk-atmak-ne-demek

 

VALORANT lurk, aslında oyun içerisindeki arkalama taktiğine denir. Yani bu taktiği basitçe bir oyuncunun arkalama yapması olarak tanımlayabiliriz. Bu kısımda kafanızın karışmaması için bir örneklendirme yapmak istiyoruz.

VALORANT Ascent haritasında bir maça girdiğinizi varsayalım. Maçta atak tarafında olduğunuzu ve takım arkadaşlarınız B bölgesine hücum ederlerken sizin A bölgesinin girişinde beklediğinizi varsayalım.

Daha sonra rakiplerin seslerini kasarak onlar gittikten sonra A bölgesinden girip rakiplerinizi arkaladığınızı farz edelim. İşte bu durumda siz lurk atmış oluyorsunuz. Yani basitçe açıklamamız gerekirse, VALORANT’ta pusuya yatıp rakipleri arkalamak lurk olarak adlandırılıyor.

VALORANT Lurker Ne Demek ?

VALORANT lurker nedir sorusunun cevabını da merak ediyor olabilirsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi lurk, rakipleri arkalamaya deniyor. İşte rakipleri arkalayan oyunculara da lurker player deniyor. Yani pusuya yatıp rakiplerinizi arkaladığınızda siz aslında bir lurker oluyorsunuz.

VALORANT Lurk Atmak Önemli mi?

teknolojiaraci-valorant-lurk-onemli-mi

VALORANT’ta lurk atmak aslında fazlasıyla önemli. Bu taktik espor maçlarında profesyonel takımlar tarafından da sıkça kullanılıyor. Birçok profesyonel takım bu taktiğin doğru kullanılması sayesinde önemli maçları bile kazanabiliyorlar.

Ayrıca normal oyuncuların birçoğu da oyun içinde bu taktiği kullanarak rakiplerini öldürmeye çalışabiliyorlar. Lurk taktiği sayesinde sizde takımınıza birçok round kazandırarak takımınızın maçı kazanmasını bile sağlayabilirsiniz.

Genel olarak bu taktiğin Cypher, Chamber, Killjoy ve Viper gibi ajanları oynayan oyuncular tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Eğer lurk atma konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, VALORANT espor maçlarını takip etmeyi deneyebilirsiniz.

Bu maçlarda birçok oyuncunun lurk atmayı denediğini görebilirsiniz. Daha sonra profesyonel oyuncuların oyun stillerine göre kendi oyununuzu geliştirmeyi deneyebilirsiniz.

Yazımızda sizler için VALORANT lurk atma, lurker gibi detaylardan bahsetmeye çalıştık. Umarız kafanızdaki soruları biraz olsun giderebilmişizdir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap