İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

VALORANT Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

VALORANT Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
+ - 0

VALORANT kullanıcı adı değiştirme işlemi sayesinde oyun içindeki kullanıcı adınızı belli aralıklarla değiştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi yapmak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok.

Geçtiğimiz senelerde piyasaya sürülen VALORANT, her geçen gün daha popüler bir hale gelmeye devam ediyor. Riot Games’in piyasaya sunduğu FPS oyunu, yakın dönemde oyuna Türk ajan getirmesiyle birlikte ülkemizde de adından çok fazla bahsettirdi.

Espor tarafında da gelişmeye devam eden VALORANT, dünyanın dört bir yanında oldukça fazla oyuncuya sahip.Ancak oyunda oldukça fazla oyuncu bulunuyor olmasına rağmen, etiket sistemi sayesinde birden fazla kişi aynı kullanıcı adını alabiliyor.

Bu yüzden birçok kişi VALORANT oyun içi kullanıcı adını değiştirerek yeni bir kullanıcı adı almak isteyebiliyor. VALORANT oyun içi kullanıcı adı değiştirme işlemiyse VALORANT’ın sitesinden birkaç adımda gerçekleştirilebiliyor.

VALORANT Giriş Kullanıcı Adı Değiştirme Mümkün mü?

VALORANT kullanıcı adı değiştirme işleminin nasıl yapılacağına geçmeden önce önemli bir soruyu cevaplamak istiyoruz. Sizin de bileceğiniz üzere VALORANT’a girerken kullandığınız kullanıcı adı ve oyun içinde kullandığınız kullanıcı adı birbirinden farklı oluyor. Bu yüzden bu kullanıcı adlarından hangisini değiştirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

VALORANT’ta şimdilik sadece oyun içi kullanıcı adını değiştirebiliyorsunuz. Yani oyuna girerken şifrenizle beraber kullandığınız kullanıcı adınızı değiştiremiyorsunuz. Gelecekte böyle bir şey mümkün hale gelir mi bilinmez ancak şimdilik mümkün değil gibi gözüküyor.

Riot VALORANT Kullanıcı Adı Değiştirme Ne Kadar Sıklıkla Yapılabilir?

VALORANT hesap kullanıcı adı değiştirme işlemini ayda bir gerçekleştirebiliyorsunuz. Yani eğer yeni aldığınız oyun içi kullanıcı adınız hoşunuza gitmediyse bir ayın sonrasında yeni bir kullanıcı adı alabilirsiniz.

Üstelik VALORANT’ta bulunan etiket sistemi sayesinde aynı kullanıcı adını birden fazla kişi alabiliyor. Kısa kod olarak tanımlayabileceğimiz bu etiket sistemi sayesinde, birden fazla kişi aynı nicki alsa bile birbirinden ayırt edilebiliyorlar. Böylece VALORANT’ta istediğiniz kullanıcı adını gönül rahatlığıyla alabiliyorsunuz.

Riot Games VALORANT Kullanıcı Adı Değiştirme Güncel

teknolojiaraci-valorant-nick-degistirme-2022

Eğer sizde VALORANT kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, yazımızın devamındaki adımları uygulayabilirsiniz. Ayrıca daha önce kullanıcı adınızı değiştirmiş olsanız bile daha önce belirttiğimiz gibi ayda bir kullanıcı adı değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Riot Games Kullanıcı Adı Değiştirme VALORANT

  • VALORANT kullanıcı adı değiştirme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak buraya tıklayın.
  • Sonrasında kullanıcı adını değiştirmek istediğiniz hesaba giriş yapın.
  • Ardından karşınıza gelen ekranın sol kısmında ‘RIOT ID’ seçeneği seçili olmalı. Eğer bu seçenek seçili değilse kullanıcı adınızı değiştirmek için bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor.
  • ‘RIOT ID’ kısmına geldikten sonra karşınızdaki ekranda “RIOT ID” yazan bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğun içerisinde mevcut oyun içi kullanıcı adınızı görebilirsiniz. Bu kutucuğa yeni kullanıcı adınızı yazın ve kutucuğun yanındaki “ETİKET” yazan kutucuğa kullanıcı adınızın yanında gözükecek etiketi girin.
  • Tüm bu adımlardan sonra ‘DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET’ butonuna tıkladığınızda VALORANT kullanıcı adı değiştirme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Eğer yeni kullanıcı adınız ve etiket başkası tarafından alındıysa, kullanıcı adınızın etiketini değiştirerek yine aynı kullanıcı adını almayı deneyebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap