İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

VALORANT Elo Boost Ne Demek? Elo Boost Ban Sebebi mi?

VALORANT Elo Boost Ne Demek? Elo Boost Ban Sebebi mi?
+ - 0

VALORANT elo boost sayesinde birçok oyuncu mevcut rütbesinden çok daha yüksek rütbelere hızlıca çıkabiliyor. Ancak bu durum etik olmadığı gibi aynı zamanda ban sebebi olarak da karşımıza çıkıyor.

Riot Games VALORANT ile birlikte son dönemlerde adından fazlasıyla bahsettirdi. Ünlü şirket, çıkarttığı yeni FPS oyunuyla dikkatleri daha fazla üzerine çekmeyi başardı. Günümüzde VALORANT’ın dünyanın dört bir yanında popüler olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden birçok kişi VALORANT hakkında bazı soruların cevaplarını merak edebiliyor.

Bu sorulardan birisinin VALORANT elo boost nedir sorusu olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz. Genel olarak VALORANT oyuncuları elo boost kavramının ne olduğunu öğrenmek isteyebiliyorlar. İşte bizde bu yüzden yazımızda sizler için VALORANT boost hakkında bazı detaylar paylaşmaya çalışacağız.

VALORANT Elo Boost Nedir?

teknolojiaraci-valorant-elo-boost-ne-demek-rank-sistemi-valorant

VALORANT elo boost, basitçe açıklamamız gerekirse başkasının sizin yerinize oynayarak sizi daha yüksek rütbelere taşıması demektir. Sizin de bileceğiniz üzere VALORANT’ta birçok rütbenin bulunduğu bir dereceli sistemi mevcut.

Oyundaki rütbeler en alttan en yükseğe sırasıyla Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüzlük ve Radyant olarak karşımıza çıkıyor. Bu rütbelerin içerisinde Elmas 1, Elmas 2 ve Elmas 3 gibi sıralamalarda bulunuyor. Oyuncular oynadıkları dereceli maçlara göre bu rütbelerden birisine yerleşiyorlar.

Daha sonra doğal olarak her girdiği dereceli maçları rütbelerini olumlu veya olumsuz olarak etkiliyor. İşte elo boost sistemi de oyuncuların mevcut rütbelerinden daha yüksek rütbelere taşınmasına deniyor.

Örneğin, VALORANT’ta mevcut olarak Altın 2 rütbesinde olduğunuzu varsayalım. Daha sonra başka birisinin sizin hesabınıza girip dereceli maç oynayarak sizi Elmas 3 rütbesine çıkardığını varsayalım. İşte yazımızdaki VALORANT rank boost yani elo boost tam olarak buna deniyor.

VALORANT Elo Boost Ban Sebebi mi?

teknolojiaraci-valorant-elo-boost-ne-demek-valorant-dereceli-rutbe

VALORANT elo boost, daha önce belirttiğimiz gibi etik olmadığı gibi aynı zamanda ban sebebi olarak karşımıza çıkıyor. VALORANT’ta özellikle elo boost yaptığı tespit edilen kişiler ağır cezalarla karşılaşabiliyorlar. Ayrıca kurallara göre oyunda hesap paylaşımı yasak.

Yani birinin hesabına başkasının girmesi, VALORANT’a göre ban sebebi. Oyunda elo boost yaptırmanız için hesabınıza başka birisinin girmesi gerekiyor. Bu durumda da hesap paylaşımı yapmış oluyorsunuz. Hesap paylaşımı yaptığınız tespit edildiğinde de doğal olarak hesabınız banlanıyor.

Uzun lafın kısası, VALORANT elo boost tartışmasız bir şekilde ban sebebi. Eğer başka birisinin hesabını elo boost yaparsanız veya hesabınızı boostlatırsanız ağır cezalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden etik olmayan ve ban sebebi olan elo boosttan uzak durmanız sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap