İlginizi Çekebilir
bbl elendi mi
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun

VALORANT Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

VALORANT Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?
+ - 0

VALORANT dil değiştirme sayesinde oyun içi dilinizi farklı bir dille değiştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi 2 farklı yöntemle yapabilirsiniz.

VALORANT, güncel olarak birçok ülkede oynanan bir oyun. Bu yüzden doğal olarak oyunda oldukça fazla dil seçeneği mevcut. Oyuncular genel olarak oyun içerisinde kendi dillerini kullanıyorlar. Ancak bazı oyuncular oyun içi dilini değiştirerek farklı bir dile geçmek isteyebiliyor.

Farklı bir dile geçmek isteyen VALORANT oyuncuları için güzel bir haberimiz var. Çünkü oyun içi dilini oldukça fazla dil seçeneği arasından istediğinizi seçerek değiştirebilmeniz mümkün.

VALORANT Seslendirme Dili Değiştirilebilir mi?

Oyun içi seslendirme dili değiştirme işlemi VALORANT dil değiştirme sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Sizin de bileceğiniz üzere VALORANT Türkçe dahil birçok farklı dilde oyun içi seslendirmeler sunuyor. Bu seslendirmeler her ülkeye göre ayrı bir şekilde yapılıyor.

Bu seçeneği seçtiğinizde oyun içerisindeki seslendirmeler Türkçe oluyor. İşte bu seslendirme dilinin değişip değişmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bunu merak etmenize hiç gerek yok. Çünkü yazımızdaki adımları uyguladığınızda oyun içi tüm diller değişmiş oluyor. Yani yazımızın devamındaki adımlar sayesinde oyun içi metin dilini ve oyun içi seslendirme dilini değiştirebilirsiniz.

VALORANT Dil Değiştirme Nasıl Yapılır ?

teknolojiaraci-valorant-dil-degistirme-nasil-yapilir

VALORANT dil değiştirme işlemi iki farklı yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Bu yüzden yazımızda bu iki farklı yöntemden de bahsetmeye çalışacağız. Eğer VALORANT İngilizce yapma gibi bir düşünceniz varsa yazımızdaki yöntemlerden birisini uygulayabilirsiniz.

Oyun İstemcisinden Dil Değiştirme

 • VALORANT’ın dilini oyuna girmeden istemciden değiştirmek için ilk olarak oyun istemcisini açın.
 • İstemci yani Riot Client açıldıktan sonra sağ üstte insana benzeyen bir simge göreceksiniz. Bu simgenin bulunduğu butona tıkladığınızda karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ‘AYARLAR’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • Ardından karşınıza gelen ekranda direkt olarak oyununuzun mevcut dili gözükecektir. Bu ekranda eğer sadece VALORANT’ın dilini değiştirmek istiyorsanız, soldaki kısımdan ‘VALORANT’ seçeneğine tıklamalısınız.
 • Sonrasında açılan ekranın en üstünde ‘OYUN METNİ DİLİ’ diye bir seçenek görebilirsiniz. Bu ayara tıkladığınızda karşınıza açılır menüyle birlikte birçok dil seçeneği gelecektir. Buradan istediğiniz dili seçtikten sonra alttaki istemciyi ve oyunu kapatıp yeniden açmanız gerekiyor. Oyunu ve istemciyi kapatıp açtıktan sonra VALORANT’ın dili değişmiş olacaktır.

Oyun İçerisinden Dil Değiştirme

 • Oyun içerisinden oyun içi dilini değiştirmek için ilk olarak VALORANT’ı açın.
 • Oyun açıldıktan sonra sağ üstte bulunan çarka benzer simgeye tıklayın.
 • Ardından çıkan seçeneklerden ‘AYARLAR’ seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında karşınıza gelen ekranın üst tarafında yer alan ‘GENEL’ sekmesine tıklamanız gerekiyor.
 • Ardından açılan kısmın en üstünde ‘Metin Dili’ diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılır menüyle karşınıza birçok dil gelecektir. Bu dillerden istediğinizi seçtikten sonra oyun istemcisini ve oyunu yeniden başlatarak VALORANT dil değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap