İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

UDF to PDF Çevirme  – Online UDF Uzantılı Dosyayı PDF’e Çevir

UDF TO PDF


+ - 0

UDF to PDF çevirme işlemi sayesinde UDF uzantılı dosyaları PDF’e rahatlıkla çevirebilirsiniz. Bu işlemi birçok farklı cihazdan yapabilirsiniz.

Bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanılabilen oldukça fazla dosya uzantısı mevcut. Ancak bazı dosya uzantıları özel oldukları için programsız vs. açılamayabiliyorlar. Bu yüzden birçok kişi cihazlarındaki bazı dosyaların uzantılarını farklı bir uzantıya çevirmek isteyebiliyor.

Ayrıca tabii ki uzantı dönüştürme işlemi başka nedenlerden de gerçekleştirilebiliyor. Yazımızdaki UDF uzantısı, UYAP bünyesinde kullanılan bir dosya uzantısı.

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi UDF dosya uzantısını kullandığını için birçok kişi programsız bu dosyaları açamayabiliyor. İşte bu noktada yazımızdaki UDF to PDF dönüştürme işlemi karşımıza çıkıyor.

UDF Dosya Uzantısı Nedir?

UDF to PDF çevirme işleminden önce UDF uzantısını biraz daha yakından tanıyalım. Türkiye’de UYAP bünyesinde tercih edilen UDF, optik medyalarda kullanılabilen bir dosya uzantısıdır. Açılımı Universal Disk Format olan UDF, optik medya sürücülerinde yer alan dosyaların tanımlanmasını sağlar. Bu dosya uzantısı, genelde tekrar yazılabilen optik medyalarda kullanılır.

UDF Dosyaları Nasıl Açılır?

UDF dosyaları, her cihazda rahatlıkla açılabilen türden dosyalar değillerdir. Çünkü bu dosyaların açılabilmesi için bazı programlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden birçok kişi UDF dönüştürücü kullanarak UDF dosyasını farklı bir dosya türüne çevirmek isteyebilir.

Bilgisayarda UDF to PDF Çevirme Nasıl Yapılır?

teknolojiaraci-udf-to-pdf-cevirme-uyap-editor

Birçok kişi UDF to PDF dönüştürücü online arayabiliyor. Ancak bu işlem UYAP editör sayesinde hızlıca gerçekleştirilebiliyor. Yazımızın devamındaki adımlarla sizde UDF to PDF dönüştürme işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

UDF to PDF Dönüştürücü Online

 • Bu işlem için ilk adımda UYAP editör programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.
 • Programı indirip kurduktan sonra ‘UYAP Doküman Editörü’ programını çalıştırmalısınız.
 • Programa tıkladığınızda karşınıza Java ile ilgili bir hata çıkarsa, açılan penceredeki Java linkine tıklayarak Java’yı indirip kurabilirsiniz. Sonrasında programı yeniden açabilirsiniz.
 • Program açıldıktan sonra üstteki sekmelerden ‘Dosya’ sekmesine, ardından çıkan seçeneklerden ‘Aç’ seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında açılan pencerede bilgisayarınızdaki UDF uzantılı dosyayı bularak açmalısınız.
 • Dosyayı açtıktan sonra üst kısımda bulunan ‘PDF Olarak Kaydet’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

PDF olarak kaydetme işlemini tamamladıktan sonra, kaydettiğiniz PDF dosyasını bir tarayıcı aracılığıyla vs. PDF olarak açabilirsiniz.

Telefondan UDF to PDF Dönüştürme Nasıl Yapılır?

UDF to PDF Mobil

 • UDF to PDF dönüştürme mobil işlemini gerçekleştirmek için Android veya iOS cihazınıza UYAP Doküman Editör uygulamasını indirin.
 • Programı indirip açtıktan sonra sol üstteki üç çizgiden oluşan menü simgesine dokunun ve açılan seçeneklerden ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
 • Ardından açılan ekranda ‘PDF Doküman Çıktısı’ seçeneğini ve ‘Dosya Gezginini Kullan’ seçeneğini aktif hale getirin.
 • Daha sonra az önce tıkladığınız üç çizgiden oluşan menü simgesine tekrar tıklayın ve ‘Doküman’ seçeneğine dokunun.
 • Ardından sağ üstteki klasör simgesine dokunarak açılan ekranda UDF uzantılı dosyayı bulun ve açın.
 • Dosyayı açtıktan sonra sağ üstteki üç nokta işaretine dokunarak çıkan seçeneklerden ‘PDF Olarak Çıkart’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Tüm bu adımlardan sonra UDF to PDF çevirme mobil işleminiz tamamlanmış olacaktır. PDF dosyalarını UDF’e çevirmek için PDF to UDF çevirme başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

10.0
udf to pdf

 • kullanılabilirlik 10

Yazar Hakkında

Yorum Yap