İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ücretsiz Excel Uygulaması Google Sheets

Ücretsiz Excel Uygulaması Google Sheets
+ - 0

Ücretsiz Excel kullanmak isteyenler için Google Sheets harika bir seçim. Ayrıca bu araç online Google E-Tablolar olarak da biliniyor.

Bir tablolama programı olarak tanımlayabileceğimiz Microsoft Excel, senelerdir hayatımızda farklı bir yere sahip. Birçok işletmede ve kişisel bilgisayarda tercih edilen bu program üzerinde matematiksel işlemler bile yapılabiliyor. Ancak tabii ki bu program ve diğer ofis programları yani Microsoft Office ücretsiz olarak kullanılamıyor.

İşte bu sebeple bazı kişiler Microsoft Excel’e benzer ücretsiz uygulamalar arayabiliyorlar. Bu tür uygulamalar arasında ücretsiz olarak karşımıza çıkan çok önemli bir araç mevcut. Microsoft Office online olarak tanımlayabileceğimiz Google Sheets, günümüzde ücretsiz olduğu için çok fazla tercih ediliyor.

Ücretsiz Excel Google Sheets Nedir?

teknolojiaraci-online-excel-uygulamasi-google-sheets-google-e-tablolar-business

Ücretsiz Excel uygulaması arayanların tercih edebileceği Google Sheets, aslında tam olarak bir uygulama sayılmaz. Sizin de bileceğiniz üzere Microsoft Excel, bilgisayara indirilerek kullanılabiliyor.

Diğer Microsoft Office programlarıyla birlikte indirilebilen Excel, bilgisayarların çoğunda rahatlıkla çalışabiliyor. Ancak Google Sheets için aynı durum geçerli değil. Çünkü Google E-Tablolar, online olarak tarayıcı ortamında kullanılabiliyor.

Böylece bilgisayarınıza indirmeye gerek kalmadan online olarak tablolama işlemlerinizi tarayıcınızdan gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik oluşturduğunuz tabloların linklerini başkalarıyla paylaşarak tablolarınızı onlarında görmelerini sağlayabiliyorsunuz. Tüm bu avantajlara sahip olan Google Sheets, tamamen ücretsiz olması sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Google Sheets Özellikleri Neler?

Ücretsiz Google Excel olarak tanımlayabileceğimiz Google Tablolar, birçok özelliğe sahip. Bizde bu yüzden bu aracın bazı özelliklerine değinmeye çalışacağız.

Google E-Tablolar Özellikleri

Google Sheets ile birlikte Excel uygulamasında bulunan birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, Google Sheets üzerinde online tablolar oluşturabilir ve daha sonra tablolarınızı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu araç üzerinde çeşitli grafikler oluşturabilmenizde mümkün.

Bunların yanı sıra, Google Sheets üzerinde Excel uygulamasında olduğu gibi birçok formül kullanabilirsiniz. Google E-Tablo formülleri sayesinde, tablolarınızda matematiksel işlemler gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Sheets’in bazı özellikleri basitçe bu şekilde oluşuyor. Eğer ücretsiz bir Excel alternatifi uygulama arıyorsanız, Google E-Tablolar üzerinden online olarak tablolarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Google Sheets ile Microsoft Excel Arasındaki Farklar Neler?

Google Sheets ile Microsoft Excel arasında birçok fark mevcut. Bizde bu farklar arasından bazılarını sizler için yazmaya çalışacağız.

Microsoft Excel ile Google E-Tablolar Arasındaki Farklar

Microsoft Excel Google Sheets
Filtre oluşturma Filtre ve filtre görünümleri oluşturma
Web için Excel’de ortak çalışma E-Tablolar’da gerçek zamanlı ortak çalışma
Grafikleri manuel oluşturma Keşfedin özelliği sayesinde grafikleri manuel ya da otomatik oluşturma
OneDrive veya SharePoint kullanarak otomatik kaydetme Google Drive’a otomatik kaydetme

Ücretsiz Excel Google E-Tablolar ile Microsoft Excel arasındaki bazı farklar bu şekilde oluşuyor. Sizde ücretsiz Word, Excel indir gibi seçenekler aramak yerine, ücretsiz Microsoft Excel Google Sheets’i tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap