İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Türkiye’nin En İyi&Güvenilir Hosting Firmaları


+ - 0

Web hosting, internet tarihinin önemli konularından birisidir. Dünyada ve ülkemizde web hosting kavramı internetin yayılması ile birlikte genişlemiştir. Türkiye’nin en eski hosting firmaları 2 binli yılların başında faaliyet göstermeye başlamıştır. Ancak o yıllarda hosting kullanımı, şu anki ile mukayese edilemeyecek kadar az kişi tarafından biliniyordu ve şu ankinden çok daha yetersiz özelliklere sahipti.

Gelişen teknolojiler ile birlikte şüphesiz İnternet altın çağını yaşamaktadır. Bununla beraber Türk hosting şirketleri de Dünyanın en büyük hosting şirketleri ile boy ölçüşür hale gelmiş olup, kendilerini dünyaya tanıtmışlardır.

 

Türkiye’de Web Hosting

Türkiye’de web hosting o kadar popüler bir hale gelmiştir ki son 10 yılda kurulan yüzden fazla hosting şirketi vardır. Ancak bunlardan çok azı bu sektörde tutunabilmiş ve türkiyede hosting sektörüne devam etmektedir.

Bunun sebebi ise; web hosting işi internet üzerinde yapılabilecek en zor işlerden birisi olmasıdır. Güvenlik, teknik geliştirmeler, veri yedeklemesi, Uptime, ek müşteri sorunları gibi bir çok nedenle baş edilmesi oldukça güçtür. İşte bu nedenle halen en yüksek müşteri memnuniyetine sahip, halen büyük bir çoğunluğa hizmet veren türk hosting şirketlerine bu listede yer vereceğiz.

Türkiye’nin En İyi&Güvenilir Hosting Firmaları

Güzel Hosting

Listede en ucuz hosting sağlayıcısı Güzel hosting oluyor. Güzel Hosting’in bu listede olmasının en büyük sebebi hızlı ticket süreleri, çözüm odaklı olmaları, yüksek memnuniyet seviyesi ve listedeki en uygun hosting sağlayıcısı olmasıdır. Bu nedenle listenin birinci sırasında yer almaktadır.

https://www.guzel.net.tr/

Veridyen

Veridyen hosting, Güzel hosting’den sonra listenin ikinci sırasında yer almaktadır. Performans anlamında birbirlerine yakın olan firmaları birbirinden ayıran en önemli faktörlerden birisi şüphesiz fiyat farklarıdır. Veridyen Hosting’de ucuz web hosting sağlayıcılarından birisidir.

https://www.veridyen.com/

Hosting.com.tr

Listenin üçüncü sırasında ise Hosting.com.tr bulunuyor. Bu firmadan Webhosting ismiyle bahsedebiliriz zira resmi isimleri zaten bu. Webhosting’in ucuz sayılabilen bir paketi ne yazık ki bulunmuyor. Paketler yalnızca 24 veya 36 aylık alım yaptığınızda uygun bir hale geliyor ki, bu ödemeyi yaptığınızda  zaten ciddi bir ödeme yapmış sayılıyorsunuz. Negatif anlamda eleştirebileceğim tek durum bu. Bunun dışında firmanın kurumsallığı ve çözüm odaklı olması listenin daha üst sıralarında yer almasına neden olabilirdi ancak fiyatlarını çok beğenmediğimi belirtiyorum.

https://www.hosting.com.tr/

Turhost

Türkiyenin en iyi hosting firmaları sıralamasında sonuncu ve dördüncü sırada yer almasının nedeni benim çok seçici ve kullanıcıyı uygun fiyatlı hosting firmalarına yönlendirmemle alakalı. Zira müşteri sayısı olarak değerlendirdiğimizde Turhost, ülkemizde en çok site barındıran iki hosting firmasından birisi. Ancak fiyat ve paket polikitası olarak listenin dördüncü sırasına koymak durumunda kaldım.

https://www.turhost.com/

Bu listenin sonuna gelirken tekrardan belirtmek isterim ki “Türkiye’nin En İyi&Güvenilir Hosting Firmaları” yazısını hazırlarken herhangi bir sponsorluk ya da satış ortaklığı almadık. Eşit bir liste yapmaya gayret ederken konu hakkında son iletmek istediklerim şunlar;

Eğer bu içeriği faydalı bulduysanız, çevrenizdeki insanlarla paylaşmayı unutmayın. Ayrıca eklemek istediğiniz firmalar için yorumlar bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap