İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

THY Online Bilet Değişikliği

THY Online Bilet Değişikliği
+ - 0

THY bilet değişikliği sayesinde biletinizi değiştirebilmeniz mümkün. Böylece uçuşlarınızı iptal etmenize gerek kalmıyor.

Birçok kişi özellikle yaz aylarında farklı ülkelere veya şehirlere uçak ile seyahat etmek isteyebiliyor. Uçak ile seyahat edilmek istendiğiyse doğal olarak akla ilk olarak gelen firmalardan birisi Türk Hava Yolları. THY sayesinde dünyanın dört bir yanına seyahat edebilmeniz mümkün.

Özellikle tatil için uçak biletinizi erkenden ayırtarak istediğiniz bir ülkeye seyahat edebilirsiniz. Ancak bazı zamanlarda işler planladığınız gibi gitmeyebilir. Örneğin, işleriniz sebebiyle seyahatinizin tarihini değiştirmek istiyor olabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda uçak biletiniz yanacak diye endişelenmenize gerek yok. Bilet değişikliği sayesinde seyahat planlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz.

THY Bilet Değişikliği Nedir?

teknolojiaraci-thy-online-bilet-degisikligi-nedir-mobil

THY bilet değişikliği sayesinde uçuş planlarınız iptal olacak diye endişelenmenize gerek kalmıyor. Birçok kişi çoğu zaman uçak biletini erkenden satın almak isteyebiliyor. Elbette uçak biletini erkenden almak iyi bir şey. Ancak bazı zamanlar işler planlandığı gibi gitmiyor.

Örneğin, bazı zamanlarda bazı sebeplerden dolayı uçuşunuzun tarihini değiştirmeniz gerekebiliyor. İşte bu gibi senaryolarda bilet değişikliği işlemi hayat kurtarıcı olabiliyor. Bilet değişikliği sayesinde seyahat planlarınızı iptal etmeden biletinizin tarihi ve hatta yönünü bile değiştirebilirsiniz.

Böylece uçuş planlarınızı tekrar düzenleyerek seyahatinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ancak elbette bilet değişikliği yapabilmeniz için bazı kurallar bulunuyor. Ayrıca değişiklik için uçuş sınıfınıza bağlı olarak bir işlem ücreti alınabiliyor. Yine de yeni bir bilet almaktansa bilet değişikliği yapmanın çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

THY Bilet Değişikliği Telefon

Türk Hava Yolları biletinizi değiştirebilmeniz mümkün. Biletinizde tarih ve yön değişikliği yaparak seyahat planlarınızı düzenleyebilirsiniz. Eğer isterseniz THY çağrı merkezini arayarak bilet değişimi yapmayı deneyebilirsiniz. Türk Hava Yolları bilet değişikliği için 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

THY Bilet Değişikliği Ücreti

teknolojiaraci-thy-bilet-degisikligi-sartlari-thy-bilet-erteleme

THY’de bilet değişim ücreti uçuş sınıfınız, uçuşa kalan süre ve uçuş yönü gibi detaylara göre çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bilet değişikliği ücretlerinden tam olarak bahsetmemiz oldukça zor gözüküyor.

Ancak yine de iç hat uçuşlarında EcoFly uçuş paketini tercih eden yolcuların karşılaşacağı bilet değişikliği ücretlerinden biraz bahsetmek istiyoruz. İlk olarak uçuşa 1 saatten az zaman kala bilet değişikliği yapılamadığını belirtelim. Uçuşa 1-12 saat zaman kala, B-Q sınıfları ve arasındaki sınıflar için ücretli değişiklik hakkı 200 TL olarak belirlenmiş.

Biletlerde ücret farkı varsa fark alınıyor, ancak iade yapılmıyor. T-U sınıfları ve arasındaki sınıflar için ise değişiklik yapılamıyor. Uçuşa 12 saat veya daha uzun zaman kala, B-Q ve arasındaki sınıflar için değişiklik ücreti 150 TL olarak tanımlanmış.

Aynı şekilde biletler arası ücret farkı varsa alınıyor, iade yapılmıyor. T-U sınıfları ve arasındaki sınıflar için ise yine değişiklik yapılamıyor. İç hatlarda EcoFly paketini tercih eden yolcuların bilet değişikliği yaparken karşılaşabileceği bazı fiyatlar bu şekilde oluşuyor. Elbette bu fiyatlar Kıbrıs gibi güzergahlarda değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bilet değişikliği ücreti için THY’den net bir bilgi almanız daha doğru olacaktır.

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

THY’de bilet değişimi yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezini arayarak bilet değişikliği talebinde bulunmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra THY online bilet değişikliği de yapılabildiğini belirtelim. Yani bilet değişimi yapmak için THY mobil uygulaması gibi kanalları da tercih edebiliyorsunuz.

THY Bilet Değişikliği Yurtdışı

THY bilet tarihi değiştirme dış hatlar içinde geçerli. Yani dış hat yolcuları da biletlerinde tarih ve yön değişimi gibi işlemlerden faydalanabiliyorlar. Ancak tabii ki bilet değişikliği kuralları uçuş sınıfına göre değişiklik gösterebiliyor.

Ayrıca uçuş sınıfına göre belli bir kesinti karşılığında veya ücretsiz olarak uçak bileti değişikliği yapılabiliyor. Yani dış hatlar yolcusuysanız ve biletinizi değiştirmek istiyorsanız, değişiklik hakkında THY’den detaylı bilgi almanız daha doğru olacaktır. Daha sonra duruma göre biletinizi değiştirip değiştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

THY Ekonomi Bilet Tarih Değişikliği

THY ekonomi biletlerinde de tarih değişikliği yapılabiliyor. Bilet değişikliği koşulları seyahatinizin yönüne göre ve uçuş paketine göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca ücretlendirme de yöne göre ve uçuş paketine göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden konuyla alakalı Türk Hava Yolları ile iletişime geçmenizde fayda var.

THY Ekonomi Promosyon Bilet Değişikliği

THY bilet değişikliği şartları gereği genellikle promosyonlu biletlerde değişiklik ve iptal gibi işlemler yapılamıyor. Ancak yine de uçuş sınıfınıza ve uçuş bilgilerinize bağlı olarak bu konu hakkında THY’den bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Yazımızda son olarak Pegasus bilet değişikliği yazımıza göz atarak Pegasus bilet değişimi hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi belirtelim.

Yazar Hakkında

Yorum Yap