İlginizi Çekebilir
Web Tasarım Nedir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel

Telegram Premium Nedir? İşte Telegram Premium Fiyatları

Telegram Premium Nedir? İşte Telegram Premium Fiyatları
+ - 0

Telegram Messenger‘ın kurucusu Pavel Durov, 10 Haziran’da ücretli bir premium abonelik sunacağını söyledi. Aboneliğe göre Telegram Premium resmi olarak duyuruldu. İşte Telegram kullanıcılarına bir takım haberler getiren ücretli abonelikle ilgili sorular.

Telegram Premium Avantajları

Premium abonelikler, çift iletim kısıtlaması, 4 GB’a kadar dosya yükleme, daha hızlı indirme, sesi metne dönüştürme ve yayınları engelleme gibi özelliklere sahiptir.

Telegram Premium Aylık 94.99 TL

Telegram Premium özelliği artık iOS kullanıcıları için kullanılabilir. Telegram Premium Türkiye aylık 94,99 TL olarak fiyatlandırıldı. Henüz Play Store uygulamasını güncellemeyen Telegram’ın zaman içinde fiyatla oynayıp oynamayacağı belli değil.

Premium abonelik katmanı, Ocak 2021 itibariyle aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aşan mesajlaşma uygulamasına bir dizi ek özellik getiriyor. TechCrunch’tan gelen haberlere göre Telegram’ın şu anda 700 milyon kullanıcısı var. Telegram Premium’un özelliklerini aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz. Ancak, yukarıdaki tüm özelliklerin hala ücretsiz olacağını belirtmekte fayda var.

 • Tüm mesajlaşma limitlerini ikiye katlayın (bir uygulamada 1000 kanal aboneliği, 20 klasör, dört hesap)
 • Maksimum dosya boyutu 2 GB yerine 4 GB
 • Medya ve belgelerin daha hızlı yüklenmesi
 • Sesli mesajları metne dönüştürün
 • Çevrimiçi reklamları devre dışı bırak
 • Tam ekran efektli birinci sınıf çıkartmalar
 • Yeni sohbetlerin otomatik arşivlenmesi
 • Kullanıcı adınızın yanındaki kaydol simgesi
 • Avatarlar için sohbet listesi ve animasyonlu diyaloglar

Premium katmanla ilgili olarak, uygulama kurucusu Pavel Durov şunları söyledi: “Mevcut özelliklerimizi ücretsiz tutarken, kullanıcılarımızın daha fazlasını elde etmesinin tek yolunun bu sınırları daha ücretsiz hale getirmek olduğunu gördük. Yüksek ücretli bir seçenek.

Yazı Kaynakları
SDN

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap