İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
+ - 0

Merhaba teknolojiaracı ailesi bu yazımızda sizlere akıllı telefonunuz da telefondan kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılacağını mı düşünüyorsunuz? Oldukça basit birkaç yöntem kullanarak silinen fotoğraflarınızı nasıl geri getireceğinizden bahsettim.

Hepimiz telefonlardan fotoğrafları yanlışlıkla sildik. Peki geri getiremediğiniz bir fotoğrafı sildiğiniz oldu mu? Sorunun cevabı evet ise bu yazımızı okumaya devam edin.

İlginizi çekebilecek diğer yazımız snapchat silinen fotoğrafları geri getirme mutlaka okuyun.

Silinen fotoğrafları geri getirmenin yolu aşağıdaki talimaları takip edip hızlıca dosyalarınızı kurtarın.

1- Uygulama İle Silinen Fotoğraflarınızı Saniyeler İçinde Geri Getirin

Akıllı telefonunuzdaki Play Store adresine gidin. Diskdigger uygulamasını indirin. Diğer silinen fotoğrafları kurtarma uygulamaları da bulunuyor. Fakat size önerdiğim bu uygulama diğerlerine kıyasla daha güvenli ve uygulama içi daha az reklam vermektedir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirme işleminden sonra telefonunuzdaki Wi-Fi ve hücresel bağlantılarınızı kapatın. İster fotoğraf veya videolarınız olsun verileriniz silindiğinde aygıtınızın hafızasında üzerine bir işlem yapmadığınız sürece belleğinizde kalır. Ayrıca tüm telefonunuzda bulunan veri temizleme uygulamalarınızı vakit kaybetmeden devre dışı bırakmanız çok önemlidir. Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları kalıcı olarak silebilir ve silinen fotoğrafları geri getirme işlemi tamamlanmayabilir.

Şunu unutmayın ki silinen fotoğrafları geri getirme işlemi küçük resim önbelleklerinizden resimleri kurtarmakla sınırlıdır. Bu durumda fotoğrafların orijinal fotoğraf ve videolarınızdan daha düşük kalitede olacağı anlamına gelmektedir. Fotoğraflarınızın veya videolarınızın tam çözünürlüklü orijinal sürümlerini kurtarmak istiyorsanız DiskDigger pro sürümünü indirmelisiniz. ancak pro sürümü ücretli olduğunu unutmayın.

Fotoğraflarınızı yakın zamanda sildiyseniz DiskDigger  uygulaması fotoğraflarınızı bulabilir. Size onları cihazınızdaki bir klasöre geri yükleme veya bir bulut hizmetine yedekleme seçeneğini sunar.

DiskDigger ile Silinen Fotoğraflarınızı Geri Getirme

DiskDigger silinen fotoğraflarınızı hızlıca bulabilir. DiskDigger uygulamasını açtıktan sonra kurtarmak istediğiniz dosyalarınızın konumunu seçmeni gerekir.

  • Telefon hafızasını veya hafıza kartını seçerek başlayabilirsiniz.
  • Tarama işlemini başlatın.
  • Tarama bittikten sonra karşınıza gelen dosyalardan kurtarmak istediklerinizi seçerek onaylayın.
  • Seçtiğiniz silinen dosyaları kurtarmış oldunuz.

Dissger ile silinen dosyaları kurtarın

2- Buluttan Silinen Fotoğrafları Kurtarın

Çoğu bulut ve fotoğraf uygulaması (instagram hariç) fotoğraflarınızı arka planda yedekler. Eğer bu durumu aktif ettiyseniz fotoğrafınız gerçekten silinmemiş olabilir.

Telefonunuzun galeri uygulamasından bir fotoğrafı silmek fotoğrafınızın tamamen silmiş olduğunuz anlamına gelmez. Bulut yedekleme hizmetinizden fotoğrafınız duruyordur.

  • Geri almak için bulut uygulamanızda oturum açın.
  • Google Fotoğraflar’da görseli açın ve menüden Cihaza kaydet’i seçin.
  • Dropbox için Dışa Aktar > Cihaza kaydet’te bulunur. Ve bu şekilde telefonunuzdan silinen fotoğrafları geri getirmiş olursunuz.

Görüntüyü bulut yedeklemenizden sildiyseniz oradan da kurtarabilirsiniz. Çoğu bulut hizmeti silinen herhangi bir dosyayı belirli bir zaman dilimi içinde geri yüklemenizi sağlayan bir geri dönüşüm kutusu kullanır.

Silinen fotoğrafları geri getirme

3- Google Fotoğraflarda Silinen Fotoğrafları Kurtarın

Google Fotoğraflar’da uygulamayı açın ve kenar çubuğundan Çöp Kutusu’nu seçin. Kurtarmak istediğiniz her görüntüye uzun basın ardından Geri Yükle’ye basın. Ayrıca silinen dosyalarınızı 60 gün boyunca kullanılabilir durumda kalır. 

google ile resimleri geri getirme

4- Microsoft OneDrive’dan Silinen Fotoğrafları Kurtarın

Microsoft’un OneDrive’ı uygulamasını açın. Geri Dönüşüm Kutusu’na gidin. Dosyalarınızı seçin ve Geri Yükle simgesine tıklayın. OneDrive silinen dosyaları 30 güne kadar saklar ancak geri dönüşüm kutunuz toplam depolama alanınızın yüzde 10’undan büyükse fotoğrafları daha erken silebilir.

Microsoft silinen fotoğrafları geri getirme

5- Dropbox’tan Silinen Fotoğrafları Kurtarın

Dropbox uygulamasın da yapamayacağınız için silinen görüntüleri kurtarmak için masaüstünüzde oturum açmanız gerekir. Dosyalar> Silinmiş dosyaları daha sonra geri yüklemek istediklerinizi seçin. İşlem tamam artık fotoğraflarınızı kurtardınız. Ayrıca silindikten sonra 30 gün boyunca resimleri geri getirmeniz mümkündür.

Dropbox resimleri yedekten geri getirme

Diğer bulut uygulamaları da benzer şekillerde çalışır. Belirli bir hizmetin telefondan kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işlemi ne kadar süreyle sakladığını görmek için hesabınızın şartları kısmını kontrol etmelisiniz. 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap