İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Snapchat’te Grup Nasıl Kurulur ? Snapchat Grup Kurma

Snapchat’te Grup Nasıl Kurulur ? Snapchat Grup Kurma
+ - 0

Snapchat’te grup nasıl kurulur sorusu birçok kişi tarafından cevabı aranabilen bir soru. Snapchat grup kurma işlemi basit şekilde yapılabiliyor.

Snapchat, TikTok ve Instagram gibi platformlar, her geçen gün daha da fazla kullanıcıya ulaşabiliyorlar. Mobil kullanıcılar için devrim niteliğinde bir sayfa açan Snapchat, hikaye özelliği sayesinde geçmiş zamanlarda çok popüler olmuştu. Günümüzde de çok fazla tercih edilen Snapchat’te birçok özellik bulunuyor.

Bu özellikler arasında Snapchat grup sohbeti de yer alıyor. Grup sohbeti sayesinde arkadaşlarınızı bir araya toplayarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik grup sohbeti oluşturmak hiç zor bir işlem değil. Bu işlemin nasıl yapılacağını yazımızın devamından detaylıca öğrenebilirsiniz.

Snapchat Uygulaması Nedir?

teknolojiaraci-snapchatte-grup-nasil-kurulur-snapchat-nedir

İlk olarak Snapchat uygulamasından sizlere biraz bahsedelim. Snapchat, geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan bir sosyal medya uygulaması. Oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen bu uygulama, hesabınızdan fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmenizi sağlıyor. Paylaştığınız gönderileri diğer Snapchat kullanıcıları görebiliyor. Ayrıca bu uygulamada arkadaş ekleme gibi özelliklerde mevcut.

Snapchat Grup Nedir ? Grup Sohbeti Ne İşe Yarar?

Snapchat’te grup nasıl kurulur sorusunun cevabından önce grup sohbetine değinmek istiyoruz. Grup sohbetinin mantığı aslında oldukça basit. Snapchat grup sohbeti sayesinde birçok kişiyi bir sohbet odasına ekleyebiliyorsunuz. Böylece belli bir sayıya kadar birçok kişiyle aynı anda sohbet edebiliyorsunuz. Yani bunu aslında bir WhatsApp grubu olarak da tanımlayabiliriz.

Snapchat’te Grup Sohbeti Kaç Kişi ile Sınırlıdır?

Snapchat grup sohbeti, 100 kişi ile sınırlı. Yani bir grup sohbetine en fazla 100 kişi ekleyebiliyorsunuz. Snapchat sayesinde maksimum 100 kişiyle bir sohbet odası kurarak aynı anda sohbet edebilmeniz mümkün. Ancak 100 kişi size yetersiz geliyorsa, daha fazla kişi eklemek için farklı uygulamalara yönelmeniz gerekiyor. Bu gibi durumlarda Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları probleminizi çözebilir.

Snapchat’te Grup Nasıl Kurulur ?

Yazımızın devamında Snapchat grup kurma işleminden sizlere bahsetmek istiyoruz. Yazımızdaki adımları uygulayarak Snapchat’te bir grup sohbeti kurabilirsiniz.

Snapchat Grup Kurma 2022

  • Snapchat’te grup sohbeti kurmak için mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını açın.
  • Sonrasında karşınıza gelen ekranın alt kısmındaki ‘Sohbet’ seçeneğine dokunun.
  • Ardından açılan ekranın sağ altındaki mavi ‘Yeni Sohbet’ simgesine dokunmanız gerekiyor.
  • Bu simgeye dokunduktan sonra karşınıza gelen ekranda ‘Yeni Grup’ seçeneğine dokunun.
  • Sonrasında en üstteki “Yeni Grup Adı” yazan kısma kuracağınız grubun adını yazabilirsiniz. Eğer aklınıza bir isim gelmiyorsa, internetten Snapchat grup adları diye kısa bir araştırma yapabilirsiniz.
  • Grubunuza bir isim belirledikten sonra aynı ekranda sohbete ekleyebileceğiniz kişileri görebilirsiniz. Grup sohbetine eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerine dokunarak seçim yapabilirsiniz.
  • Grup sohbetine ekleyeceğiniz kişileri seçtikten sonra ‘Sohbet Et’ butonuna dokunarak grup sohbetini oluşturabilirsiniz. Snapchat’te grup nasıl kurulur sorusunun cevabı işte bu kadar basit.

Snapchat Grup Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat’te grup silme ne yazık ki yapılamıyor. Bunun yerine gruptan kendiniz ayrılabilirsiniz. Gruptan ayrıldıktan sonra grubu kendinizden tamamen silebilirsiniz. Ancak bu durumda grup tamamen kapanmış olmaz. Yani grup sohbeti sadece sizde silinmiş olur.

Yazar Hakkında

Yorum Yap