1. Ana Sayfa
  2. Genel

Snapchat ST Ne Demek? Snapstreak Nedir?

Snapchat ST Ne Demek? Snapstreak Nedir?
+ - 0

Snapchat ST, arkadaşlarınızla birbirinize snap göndererek yapabileceğiniz bir şey. Snapstreak, Snapchat’i çok daha keyifli bir hale getiriyor.

Sosyal medya platformları arasında bulunan Snapchat, birçok farklı özelliğe sahip. Bu platformda bulunan bazı özellikler kullanıcıların ilgisini çekebiliyor. İşte sizlere yazımızda bahsedeceğimiz Snapchat Streak özelliği de kullanıcılar için oldukça ilgi çekici bir özellik.

Bu yüzden birçok kişi bu özelliği nasıl kullanacağını ve özellik hakkındaki detayları merak edebiliyorlar. Bizde bu sebeple yazımızda Snapstreak konusuna biraz detaylı şekilde değinmeye çalışacağız. Böylelikle hem bu özellik hakkında bilgi sahibi olabilir hem de streak özelliğini kullanarak Snapchat’te keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Snapchat ST Ne Demek ?

teknolojiaraci-snapchat-st-nasil-yapilir-snapchat-streak

İlk olarak ST ne demek sizler için cevaplamak istiyoruz. Çünkü birçok kişi ST yani streak ne demek diye merak edebiliyor. ST, streak kelimesinin kısaltılmışı olarak kullanılıyor. Snapstreak ve Snapchat Streak olarak da bilinen ST özelliği sayesinde Snapchat’i çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Snapchat Streak Nedir?

ST yani Snapchat Streak, Snapchat’te biriyle 3 gün boyunca etkileşime girdiğinizde gerçekleşiyor. Örneğin, bir Snapchat kullanıcısıyla birbirinize her gün en az bir snap yolladığınızı varsayalım. Eğer birbirinize her gün snap gönderirseniz, bu durumda 3. günden itibaren streak başlıyor.

Streak başladığında her gün etkileşime girdiğiniz arkadaşınızın kullanıcı adının yanında alev emojisi ve streak gün sayısı çıkıyor. Snapstreak basitçe bu şekilde oluşuyor.

Snapchat ST Nasıl Yapılır?

Snapstreak yapabilmek için aynı kişiyle sürekli etkileşime girmelisiniz. Bir Snapchat kullanıcısıyla her gün etkileşime girdiğinizde 3. günden itibaren Snapchat Streak başlıyor. Örneğin, Snapchat’ten bir arkadaşınızla birbirinize her gün en az bir snap yani fotoğraf veya video yollayabilirsiniz.

Bu işlemi her gün yaptığınızda 3. günden itibaren Snapstreak başlayacaktır. Böylece arkadaşınızın kullanıcı adının yanında alev emojisini ve Snapchat Streak gün sayısını görebilirsiniz. İşte Snapchat Streak özelliğini kullanmak bu kadar kolay.

Snapchat Streak Bozulur mu?

Arkadaşınızla birbirinize her gün snap göndererek bir streak başlattıktan sonra streak bozulur mu diye merak edebilirsiniz. Snapstreak, her gün aynı kişiyle etkileşime girmenizi gerektiriyor. Yani streak başladıktan sonra arkadaşınızla birbirinize snap göndermeyi keserseniz, streak 24 saat sonra kaybolur. Bu yüzden Snapstreak özelliğinin devam etmesi için aynı kişiyle birbirinize her gün en az bir snap göndermeniz şart.

Snapchat ST hakkındaki birçok detay bu şekilde oluşuyor. Sizde arkadaşlarınızla birbirinize her gün en az bir snap göndererek bir streak başlatabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap