İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Snapchat Kullanıcı Adı Neden Değişmiyor ?

Snapchat Kullanıcı Adı Neden Değişmiyor ?
+ - 0

Özellikle geçmiş dönemlerde Snapchat kullanıcı adı neden değişmiyor diye merak eden birçok kullanıcı mevcuttu. Ancak artık bu soru tarih oldu.

Snapchat’in popüler sosyal medya uygulamalarından olduğu tartışılmaz bir gerçek. Kullanıcıların birçok farklı sebeple kullandıkları Snapchat, sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor. Snapchat, genel olarak birçok açıdan kullanışlı bir platform olarak gösterilebilir.

Ancak geçtiğimiz dönemlerde Snapchat’in diğer platformlara göre önemli bir eksiği bulunuyordu. Çünkü Snapchat uygulamasında önemli bir özellik eksikti. Snapchat’te kullanıcı adını değiştirmek isteyen kullanıcılar, ne yazık ki bunu gerçekleştiremiyorlardı. Yani çoğu sosyal medya platformunda değiştirilebilen kullanıcı adı, Snapchat platformunda değiştirilemiyordu.

Snapchat Kullanıcı Adı Neden Değişmiyor 2022

teknolojiaraci-snapchat-kullanici-adi-neden-degismiyor-2022

Snapchat kullanıcı adı neden değişmiyor sorusu 2022 yılında tarih oldu. Geçtiğimiz dönemlerde güvenlik sebeplerinden dolayı Snapchat kullanıcı adı değiştirilemiyordu. Ancak yakın bir dönemde bu durum tarihe karıştı. Çünkü birkaç ay önce Snapchat’e kullanıcı adı değiştirme özelliği getirildi.

Yani artık Snapchat kullanıcı adınızı istediğiniz gibi değiştirebilmeniz mümkün. Kullanıcıların senelerdir değiştiremedikleri kullanıcı adları, artık rahatlıkla değiştirilebiliyor. Üstelik bu işlemin oldukça basit olduğunu söylememizde fayda var. Snapchat kullanıcı adınızı, yazımızın devamındaki adımları takip ederek istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Snapchat Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle Snapchat kullanıcı adı değiştirme linki diye bir şey bulunmadığını belirtelim. Çünkü Snapchat kullanıcı adı değiştirme Türkçe olarak Snapchat uygulamasından yapılabiliyor. Yani bu işlem için herhangi bir linke vs. ihtiyacınız yok.

Yazımızın devamındaki adımlarla birlikte Snapchat kullanıcı adınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Eğer kendinize yeni bir kullanıcı adı seçmekte zorlanıyorsanız, internetten Snapchat kullanıcı adı önerileri bulmayı deneyebilirsiniz.

Snap Kullanıcı Adı Değiştirme 2022

  • Snapchat kullanıcı adını değiştirmek için ilk olarak Snapchat uygulamasını açın.
  • Sonrasında sol üst kısımda bulunan insan simgesine tıklayın.
  • Daha sonra açılan ekranın sağ üstünde bulunan çark simgesine tıklayarak ayarları açın. Ancak çark simgesi gözükmüyorsa, ilk olarak açılan ekranın altındaki ufak pencereyi çarpı işaretine basarak kapatın.
  • Ayarlara girdikten sonra karşınıza gelen ekrandan ‘Kullanıcı Adı’ seçeneğine tıklayın.
  • Ardından açılan ekranda ‘Kullanıcı Adını Değiştir’ seçeneğine tıklayın ve çıkan uyarı mesajında ‘Devam Et’ butonuna tıklayın.
  • Tüm bu adımlardan sonra kullanıcı adınızı değiştirerek onaylayabilirsiniz. Bu kısımda son olarak kullanıcı adınızı yılda bir kez değiştirebileceğinizi belirtelim.

Snapchat kullanıcı adı neden değişmiyor sorusunun tarih olduğundan bahsetmiştik. Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemi yukarıdaki adımlarla gerçekleştirilebiliyor.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap