İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Powerbank Nedir? Powerbank Kullanmak Zararlı Mı?


+ - 0

Powerbank, başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere mp3 çalar, kamera vb. birçok şarj edilebilir elektronik cihazı şarj etmenizi sağlayan küçük bir şarj cihazıdır. Günlük hayatımızda çokça kullanmaya başladığımız akıllı telefon veya tabletlerimizin bitmesi şüphesiz ki en sıkıcı durum. Powerbank, elektronik cihazlarımızı tükenmeden şarj etmemizi sağlar.

Önceden bağlayıp şarj ettiğimiz “powerbank”ımızı çantanıza veya cebinize, elektrik prizlerine bağlanmadan cebinize koyun; Modele bağlı olarak iki veya üç kez tam şarj edilebilen bir cihazın rahatlığını yaşayın.

Powerbank Kullanmak Zararlı Mı?

Piller küçük bombalar gibidir. Aşırı ısı ve şoka maruz kaldıklarında patlayabilirler. Bu nedenle taşınabilir pillerinize yakından bakmanızı öneririz. Özellikle 10.000 mAh ve üzeri piller, aksi takdirde daha ciddi etkilere neden olabilir.

Taşınabilir pillerinizi veya powerbank çözümlerinizi güvenli yerlere taşıyın. Ayrıca, saygın markaları seçin. Piyasada sahip olduğu değeri vermeyen ve kağıtta yazandan çok daha düşük bir seviye veren çok fazla sahte powerbank var. Dikkat olmak!

En İyi Powerbank Modelleri

Anker PowerCore Select 20000 mAh Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı
Xiaomi Mi Powerbank 3 20000mAh 18W Hızlı Şarj
Dexim DCA0027-W 10000 mAh SY15 Taşınabilir Şarj Cihazı
Samsung P1100 Powerbank 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı
Ttec AlumiSlim LCD 10000mAh Taşınabilir Şarj Aleti Powerbank

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap