İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Bilet Değişikliği
+ - 0

Pegasus bilet değişikliği ile biletinizi planlarınızı bozmayacak şekilde değiştirebilirsiniz. Değişim detaylarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Pegasus ile birlikte birçok ülkeye rahatça seyahat edebilmeniz mümkün. Ayrıca Pegasus sayesinde Türkiye’nin birçok şehrine uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir yere seyahat etmeden önce tabii ki planlarınızı bozmamanız gerekiyor. Bazı zamanlar karşınıza hiç beklemediğiniz anlarda bazı problemler çıkabiliyor.

Bu problemlerden dolayı uçuşlarınızı ertelemeniz veya değiştirmeniz gerekebiliyor. İşte bu gibi durumlarda biletinizin yanacağından korkuyor olabilirsiniz. Ancak aslında bunun için korkmanıza gerek yok. Pegasus’ta bilet değişikliği yaparak uçuş biletinizi değiştirebilirsiniz.

Örneğin, uçuşunuzu biletinizi aldığınız tarihten 2 gün sonra yapmanız gerekiyor olabilir. İşte bu gibi senaryolarda bilet değişikliği hakkı sizin için hayat kurtarıcı olabilir.

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

teknolojiaraci-pegasus-bilet-degisikligi-flypgs-pegasus-musteri-hizmetleri

Bu kısımda ilk olarak Pegasus bilet değişikliği yaparak uçuş biletinizi değiştirebileceğinizi belirtmemizde fayda var. Özellikle sık sık uçuş yapanlar için bilet değişikliği büyük önem taşıyor. Bu yüzden bilet değişikliğinin nasıl yapılacağını merak eden birçok kişi bulunuyor.

Pegasus’ta bilet değişikliği, belli kurallar dahilinde gerçekleştirilebiliyor. Bu bilet değişikliği işlemi, bileti aldığınız yere göre değişiklik gösteriyor. Eğer biletinizi flypgs.com veya mobil kanallardan aldıysanız, ilk önce flypgs.com sitesinin ana sayfasından ‘Bilet İşlemlerim’ bölümüne girmelisiniz.

Daha sonra bu kısımda Rezervasyon (PNR) numaranızı ve soyadınızı girerek uçuş bilgilerinize ulaşmalısınız. Buradan uçuşlarınıza ulaştıktan sonra bilet değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak biletinizi çağrı merkezi veya acenteden aldıysanız, bilet değişikliği için 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini aramalısınız. Pegasus müşteri hizmetleri hattını aradıktan sonra bilet değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Fiyat Farkı

Bilet değişikliği yaparken ücret ödeyip ödemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Çünkü bilet değişikliği esnasında sürpriz ücretlerle karşılaşmak sizin için hiç hoş bir şey olmaz. Bilet değişikliği işleminde elbette karşınıza bazı ücretler çıkabiliyor. Ancak bu ücreti fiyat farkından ziyade bilet değişikliği işlem ücreti olarak adlandırmamız daha doğru olacaktır.

Bilet değişikliğinin ücretlerini tamamen sizlere açıklayamayız. Çünkü bu ücretler uçuşa kalan süreden tutun uçuş sınıfına kadar birçok kritere kadar değişiklik gösterebiliyor. Ancak yine de yazımızın devamını okuyarak Pegasus bilet değişiminin ücretleri hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Telefon

Pegasus’ta bilet değişimini telefon aracılığıyla yapabilmeniz mümkün. Pegasus bilet değişimi yapmak için 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Eğer biletinizi acenteden veya çağrı merkezinden aldıysanız, bu numaradan bilet değişikliği talep edebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Ücreti

teknolojiaraci-pegasus-bilet-degisikligi-ucretleri-flypgs

Daha önce belirttiğimiz gibi Pegasus’un bilet değişikliği fiyatları birçok kritere göre değişebiliyor. Bu yüzden bu kısımda sizler için tüm ücretleri söylememiz pek mümkün değil. Ancak yine de bilet değişikliğinin ücret aralığından sizlere bahsetmeye çalışacağız. Bu kısımda ilk olarak bahsedeceğimiz fiyatların Comfort Flex Paket haricinde olduğunu belirtelim. Bu pakette genellikle bilet değişikliği işlem ücreti alınmıyor.

İç hat G/P/U/T/Z/V/X/S/N ücret sınıflarında 2 saat ve üzeri zaman kalan uçuşlar için işlem bedeli 100 TL olarak belirlenmiş. 2 saat ve üzeri zaman kalan K/H/M/L/B/Y ücret sınıfları uçuşlar için ise işlem bedeli 140 TL olarak karşımıza çıkıyor.

KKTC tarifeli PROMOSYON G/P ücret sınıflarında 2 saat ve üzeri zaman kalan uçuşlar için işlem bedeli 15 euro olarak belirlenmiş. STANDART U/T/Z/V/X/S/N/K/H/M/L/B/Y ücret sınıfları 2 saat ve üzeri zaman kalan uçuşlar içinde işlem bedeli yine aynı şekilde 15 Avro.

Dış hat tarifeli 2 saat ve üzeri zaman kalan uçuşlar için değişim işlem bedeli 30 eurodan 85 euroya kadar değişebiliyor. Dış hat ve bağlantılı uçuşlardaysa 72 saat ve üzeri zaman kalan uçuşlar için işlem bedeli 45 dolardan 75 dolara kadar değişiyor.

Pegasus bilet değişikliği fiyatları basitçe bu şekilde oluşuyor. Ancak bu fiyatlar belli aralıklarla belli kriterlere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bilet değişikliği yapmadan önce Pegasus’tan ücret bilgisi almanız kesinlikle en doğrusu olacaktır.

Pegasus’un bilet değişimi hakkındaki bazı detayları bu şekilde oluşuyor. THY’nin bilet değişimi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, daha önce hazırladığımız THY bilet değişikliği yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap