İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

PDF to UDF Çevirme – Online PDF Uzantılı Dosyayı UDF’e Çevir

PDF to UDF Çevirme – Online PDF Uzantılı Dosyayı UDF’e Çevir
+ - 0

PDF to UDF çevirme yaparak PDF dosyalarınızı UDF’e çevirebilmeniz mümkün. Üstelik bu işlemi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Dosya uzantılarını birçok farklı yöntemle başka uzantılara çevirebilmek mümkün. Örneğin, JPG uzantılı resimlerinizi birçok farklı yöntemle PNG uzantısına çevirebilirsiniz. İşte bu çevirme işlemi PDF ve UDF dosyaları arasında da yapılabiliyor.

Yani PDF dosyalarınızı rahatlıkla UDF’e çevirebiliyorsunuz. UDF to PDF çevirme başlıklı yazımızda, UDF uzantılı dosyalarınızı PDF’e nasıl çevirebileceğinizden bahsetmiştik. Şimdiyse PDF uzantılı dosyalarınızı UDF’e çevirme işleminden sizlere bahsetmeye çalışacağız. Özellikle UYAP üzerinden bir işlem yapmanız gerekiyorsa, UDF uzantılı dosyalara ihtiyacınız olabilir.

UDF Dosyası Nedir? Nerede Kullanılır?

teknoloji-araci-online-pdf-to-udf-cevirme

PDF to UDF online anlatımına geçmeden önce UDF dosyasından biraz bahsedelim. UDF, basitçe optik medya sürücülerindeki dosyaların tanımlanmasına yarayan bir dosya uzantısı olarak tanımlanabilir. UDF uzantılı dosyalar aslında pek fazla karşımıza çıkmazlar.

Bu yüzden bu uzantıya sahip dosyaların nerede karşınıza çıkabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bir dosya türü olan UDF ile UYAP üzerinde karşılaşabilirsiniz. Çünkü açılımı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi olan UYAP sisteminde dosya türü olarak UDF uzantısı kullanılıyor.

Bu yüzden özellikle UYAP ile ilgili işlem yapmak isteyen vatandaşlar, UDF türü dosyalarla karşılaşabiliyorlar. Eğer sizde PDF türü dosyalarınızı UDF’e çevirmek istiyorsanız, yazımızın devamındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Online PDF to UDF Çevirme Nasıl Yapılır?

PDF to UDF işlemini online olarak hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu işlem için bir PDF’yi UDF’ye çevirme programı aramanıza gerek yok. Bu yüzden bizde yazımızda online PDF to UDF işleminden bahsetmeye çalışacağız. Böylece yazımızdaki adımları uygulayarak online ve ücretsiz olarak hızlıca PDF dosyalarınızı UDF’e çevirebilirsiniz.

Online PDF’yi UDF’ye Çevirme

  • PDF dosyalarınızı online olarak UDF’e çevirmek için ilk olarak buraya tıklayın.
  • Sonrasında açılan sayfada ‘Dosya Seç’ kısmına tıklayın.
  • Ardından açılan pencereden UDF’e dönüştürmek istediğiniz PDF uzantılı dosyayı seçmeniz gerekiyor. Bu işlemi dosyaya çift tıklayarak yapabilirsiniz.
  • Dosyayı seçtikten sonra alttaki ‘Dönüştür’ butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra dosyanız UDF’e çevrilmeye başlayacaktır. Dosya dönüştürme işlemi tamamlandığında karşınıza ufak bir pencere çıkacaktır. Bu penceredeki ‘İndir’ butonuna tıklayarak UDF dosyasına dönüştürülen dosyanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için PDF to UDF çevirme işleminin online olarak nasıl yapılacağından bahsetmeye çalıştık.

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap