İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Online PDF Sayfa Döndürme Nasıl Yapılır?

Online PDF Sayfa Döndürme Nasıl Yapılır?
+ - 0

PDF dosyalarınızı istediğiniz yöne döndürmek için bir online PDF sayfa döndürme aracından faydalanabilirsiniz.

PDF dosyalarını dönüştürmek için daha önce PDF to Word gibi yazılar hazırlamıştık. Ancak bu sefer yine PDF dosyalarıyla alakalı farklı bir konudan bahsetmeye çalışacağız. Normalde PDF dosyaları, herhangi bir döndürme işlemi yapılmadan kullanılabiliyor. Ancak PDF dosyalarında bazen sayfa döndürme yapmak gerekebiliyor.

PDF döndürme işlemi yaparak PDF’i istediğiniz şekilde görüntüleyebilmeniz mümkün. Bu işlem için bir program indirmek size zor geliyor olabilir. Ancak sayfa döndürme yapmak için program indirmenize gerek yok. Yani programsız bir şekilde tarayıcıdan PDF dosyanızın sayfasını çevirebiliyorsunuz. Üstelik bu işlemi birçok farklı yerden ücretsiz olarak gerçekleştirebilmeniz mümkün.

PDF Döndürme Ne İşe Yarar?

teknolojiaraci-pdf-sayfa-dondurme-online-pdf-dondurme-ucretsiz

PDF sayfa döndürme, PDF sayfalarını çevirmeye yani döndürmeye yarar. Bugüne kadar belki de bir PDF dosyasını çevirmek hiç aklınıza gelmemiştir. Çünkü herkesin buna ihtiyacı olmayabiliyor. Ancak bazı kişiler bazı sebeplerden dolayı PDF sayfalarını çevirmek isteyebiliyorlar.

PDF sayfa çevirme işlemi, PDF sayfalarını sağa veya sola doğru bir şekilde döndürebilmenizi sağlıyor. Örneğin, bir PDF sayfasını dikey yani normal bir şekilde görüntülediğinizi varsayalım. Ancak bazı sebeplerden dolayı sayfayı sağa doğru yan bir şekilde çevirmek isteyebilirsiniz.

Yani sayfanın yan görünmesini istiyor olabilirsiniz. İşte bu durumda yazımızın devamındaki adımları takip ederek sayfa döndürme yapabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi programsız yani online bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün.

PDF Sayfa Döndürme ve Kaydetme Nasıl Yapılır ?

PDF sayfa düzenleme gibi işlemler için sayfayı çevirmek istiyor olabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında endişelenmenize gerek yok. Çünkü yazımızın devamındaki adımlar sayesinde online olarak kolayca sayfalarınızı çevirebileceksiniz.

Online PDF Döndürme Ücretsiz

  • PDF sayfasını online olarak döndürmek için ilk olarak PDF sayfa çevirme sitesine gidin.
  • Ardından açılan sayfada ‘PDF dosyasını seç’ butonuna tıklayın.
  • Sonrasında açılan pencerede döndürmek istediğiniz PDF dosyasını bulun ve seçmek için dosyaya çift tıklayın. Seçme işlemini tamamladığınızda seçtiğiniz dosyayı karşınızdaki sayfada görebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz PDF dosyasının sağ tarafında ‘SAĞ’ ve ‘SOL’ yazan butonlar göreceksiniz. Dosyayı sağa çevirmek için ‘SAĞ’ butonuna istediğiniz kadar tıklayabilirsiniz. Eğer dosyayı sola çevirmek istiyorsanız, ‘SOL’ butonuna sol yine istediğiniz kadar tıklayabilirsiniz. Bu oklara kaç kere tıklarsanız dosyanız tıkladığınız yöne doğru o kadar dönecektir.
  • PDF dosyasını istediğiniz yöne çevirmeyi tamamladığınızda alttaki “PDF’i döndür’ butonuna tıklamalısınız.
  • Ardından son olarak açılan sayfada “Döndürülmüş PDF’leri indir’ butonuna tıklayarak PDF dosyanızı dönmüş bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Online PDF dosya döndürme bu şekilde yapılabiliyor. Yazımızdaki adımları uygulayarak PDF sayfa döndürme kısayolu gibi şeylerle uğraşmadan PDF dosyalarınızı online olarak çevirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap