1. Ana Sayfa
  2. Genel

Online PDF Dosyayı Excel Çevirme Nasıl Yapılır?

Online PDF Dosyayı Excel Çevirme Nasıl Yapılır?
+ - 0

PDF dosyayı Excel çevirme yaparak Microsoft Office Excel programında açabilirsiniz. PDF to Excel işlemini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

PDF dosyaları, birçok yerde karşımıza çıkabiliyorlar. Bu tür dosyaları hızlıca açabiliyorsunuz. Ancak PDF dosyalarını bazen farklı dosya türüne çevirerek düzenleme yapmanız gerekiyor. Daha önce başka bir yazımızda PDF to Word çevirme işleminden sizler için bahsetmeye çalışmıştık. Böylece PDF dosyalarınızı kolayca Word’e çevirebiliyordunuz.

Şimdiyse bu yazımızda PDF to Excel işleminden bahsetmeye çalışacağız. Böylece PDF dosyasını Excelde açma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik bu işlem için en iyi PDF dönüştürücü program hangisi diye düşünmenize de gerek yok. Çünkü PDF den Excel’e çevirme programsız online olarak yapılabiliyor.

PDF to Excel Çevirme İşlemiyle Dosyalarınızı Excel’de Açabilirsiniz

teknolojiaraci-pdf-dosyayi-excel-cevirme-pdf-excel-cevirme

PDF dosyayı Excel çevirme yaparak dosyalarınızı Excel’de açılabilecek hale getirebilirsiniz. Bunu neden yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Aslında birçok kişinin bu işlemi yapmak istemesinin ana nedeni, dosyayı düzenlemek.

Çünkü PDF üzerinde dosyayı istediğiniz gibi düzenlemeniz zor. Ancak PDF dosyalarını Word veya Excel’de açılabilecek hale getirdiğinizde işler değişiyor. Çünkü dosyayı dönüştürdüğünüzde rahatlıkla düzenleyebiliyorsunuz.

Örneğin PDF dosyasını Excel’e dönüştürdüğünüzde, Excel üzerinde açabiliyorsunuz. Böylece dosyayı Excel’de birçok farklı şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

PDF Dosyayı Excel Çevirme Programsız

PDF dosyasını Excel’e çevirmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. Dönüştürme işlemi tamamlandığında istediğiniz gibi dosyanızı Excel’de açabilirsiniz. Daha sonra dosyanızda istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Online PDF to Excel Çevirme

  • Online olarak PDF dosyanızı Excel’e çevirmek için buraya tıklayarak dönüştürme sitesine gidin.
  • Ardından karşınıza gelen ekrandan ‘Dosya seç’ butonuna tıklayın.
  • Sonrasında karşınıza yeni bir pencere açılacaktır, bu pencerede Excel’e dönüştürmek istediğiniz PDF dosyasını bularak dosyaya çift tıklayın.
  • Dönüştürme işlemi tamamlandığında ekranın sağ tarafından ‘indir’ butonuna çıkacaktır. Bu butona tıklayarak dönüştürdüğünüz dosyayı Excel olarak indirebilirsiniz. Ancak sizden hesabınıza giriş yapmanız isteniyorsa ve karşınıza indir butonu gelmediyse, Adobe hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki ‘İndir’ butonuna tıklayarak dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için PDF dosyayı Excel çevirme işleminden bahsetmeye çalıştık. Bu işlemi online ve ücretsiz olarak gerçekleştirmek için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap