İlginizi Çekebilir
Web Tasarım Nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

OneDrive vs Google Drive – Fiyatlandırma Farkları

OneDrive vs Google Drive – Fiyatlandırma Farkları
+ - 0

Yazımızdaki OneDrive vs Google Drive fiyat karşılaştırmasıyla hangisini tercih edebileceğinize daha rahat karar verebilirsiniz.

Google Drive, senelerdir hayatımızda olan çevrimiçi bir dosya depolama ve paylaşım platformu. Oldukça popüler olan bu platform, şüphesiz kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Ancak tabii ki çevrimiçi dosya depolama ve paylaşım hizmeti olarak sadece Google Drive bulunmuyor.

Google Drive’ın piyasada birçok dişli rakibi mevcut. Bu dişli rakipler arasında belki de en çok dikkat çeken rakip OneDrive. Microsoft’un hizmeti olan OneDrive platformu da Google Drive gibi seneler önce hizmete sunuldu.

Google Drive ve OneDrive Nedir?

teknolojiaraci-google-drive-vs-onedrive-plan-farklariOneDrive vs Google Drive konusundan önce bu iki hizmeti biraz daha yakından tanıyalım. Google Drive ve OneDrive, online olarak dosya depolamanıza ve paylaşmanıza yararlar. Yani aslında bu tür hizmetler sayesinde yanınızda hard disk taşımaktan tamamen kurtuluyorsunuz.

Bu hizmetlerden birisinden bir hesap oluşturarak size sunulan kapasite dahilinde verilerinizi online olarak depolayabiliyorsunuz. Örneğin, 30 GB Google Drive kapasiteniz varsa, Drive hesabınızda 30 GB’lık veri saklaması yapabiliyorsunuz.

Daha sonra internete bağlı olan herhangi bir cihazdan hesabınıza giriş yaparak daha önce depoladığınız verilere erişebiliyorsunuz. Üstelik bu verileri başkalarıyla da istediğiniz gibi paylaşabiliyorsunuz.

OneDrive vs Google Drive Farkları

Ücretsiz Depolama Alanları

Microsoft OneDrive 5 GB ücretsiz depolama alanı sunarken, Google Drive 15 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Yani bu konuda Google Drive’ın biraz daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlandırma ve Plan Detayları

Google Drive Fiyatları

Google Drive üzerinden aylık 5,79 TL’ye 100 GB depolama alanı alınabiliyor. En ucuz ve en alt paket olan bu paketin yıllık ücretiyse 57,99 olarak karşımıza çıkıyor. Basic isimli bu planda, 5 kişiyle daha paylaşabilme imkânı gibi özelliklerde mevcut.

Drive üzerindeki en yüksek ve en pahalı plan ise Premium. Google Drive Premium, kullanıcılara 2 TB depolama alanı sunuyor. Bu planın fiyatı aylık 28,99 TL olarak belirlenmiş. Aynı plan yıllık 289,99 TL ile satın alınabiliyor. Premium planda, 5 kişiyle daha paylaşabilme imkânı gibi diğer paketlerde de bulunan özellikler mevcut.

Microsoft OneDrive Fiyatları

Microsoft OneDrive üzerinden en düşük aylık 31,99 TL’ye Standalone isimli paket alınabiliyor. Bu paket yılık 279,99 TL olarak karşımıza çıkıyor ve kullanıcılara 100 GB depolama alanı sunuyor. Ayrıca pakette web için ücretsiz Office ve Kişisel Kasa gibi özellikler mevcut.

OneDrive’ın tek kullanıcılar için en üst seviye paketiyse Microsoft 365 Personal. Bu paket aylık 94,99 TL fiyatlandırmaya sahip. Yıllık 949,99 TL olan bu paket, kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunuyor. Pakette Outlook, Word, Excel ve PowerPoint gibi dahil Office uygulamaları bulunuyor.

Ayrıca bu paket, kullanıcılara parola korumalı paylaşım bağlantıları ve dosya geri yükleme gibi ekstra gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor. Son olarak en yüksek pakette daha yüksek paylaşım limiti gibi ekstra avantajlarında bulunduğunu belirtmemizde fayda var.

OneDrive vs Google Drive arasındaki bazı fiyat ve plan farkları bu şekilde oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap