1. Ana Sayfa
  2. Mac

Mac Web Tasarım Programı

Mac Web Tasarım Programı
+ - 0

Merhaba Teknolojiaraci ailesi bu yazımız da sizlere mac web tasarım programı, web tasarım programlar nelerdir? bunlardan bahsedeceğim. Hadi yazımıza geçelim.

Her web tasarımcısının kariyerinde başarılı olmak ve tasarım ürünleri için benzersiz bir itibar yaratmak için iyi bir yazılım programına ihtiyacı vardır . Ve bazen, PC’de mükemmel çalışan şey, Mac kullanıcıları için aynı şeyi yapmayacaktır. Neyse ki, bugün Mac hayranlarının bununla ilgili herhangi bir sorunu yok çünkü parmaklarının ucunda tonlarca web tasarım aracı var. Bununla birlikte, fiyatlar genellikle arzulanan herşeyi bırakıyor, bu da yeni başlayanların işlerini yapmak ve günlük olarak becerilerini geliştirmek için mücadele etmesine neden oluyor.

Aşağıda , Mac için çok uygun veya özellikle MacOS’ta kullanılmak üzere oluşturulmuş en iyi ücretsiz mac web tasarım programları derledik.  Bunlar açık kaynak kodlu, yeterince basit ve yüksek kalitede araçlardır.

Ayrıca Windows kullanıcılarına yönelik ücretsiz en çok kullanılan web tasarım programları yazımıza buradan okuyabilirsiniz.

En İyi Mac Web Tasarım Programları

1- Freeway Express

Freeway Express, DTP (Masaüstü Yayıncılık) uygulamasına dayalı, MacOS için basit ve çekici bir mac web tasarım programıdır, yani ünlü bir sürükle ve bırak oluşturucu ve önceden hazırlanmış şablonlar kullanarak web siteleri oluşturabilirsiniz. Ancak Freeway Express’i daha da iyi yapan şey, şablonların yetersizliği ile sınırlandırılmadan sıfırdan bir web sitesi oluşturma yeteneğidir.

Ana Sayfa özelliği ile logonuzu, gezinme menünüzü ve altbilginizi değişiklik gerektirmeyen öğeler olarak kolayca ayarlayabilir, bu da size çok fazla zaman ve sinir kazandırır. Bu nedenle, her yeni sayfa oluşturduğunuzda, Kalıp Sayfa aracı önceden ayarlanmış içeriğinizi otomatik olarak doğru yere koyacaktır. Buradan Freeway Express web tasarım programını indirebilirsiniz.

Freeway Ekspress

2- Mobirise

Mobirise, hem teknoloji meraklıları hem de profesyonel web geliştiricileri için çok uygun, harika bir mobil uyumlu yazılım sistemidir. Mac için bu ücretsiz web tasarım yazılımı, iş akışını kolay ve sezgisel hale getiren benzersiz bir minimaliz arayüze sahiptir. Çarpıcı web siteleri, açılış sayfaları, çevrimiçi özgeçmişler ve kişisel portföyler oluşturun tonlarca site bloğu ve önceden hazırlanmış şablonlar tamamen ücretsiz olarak mevcuttur. Web sitenize daha kişisel bir görünüm kazandırmak için esnek düzenini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz – web sitesi bloklarını istediğiniz gibi sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Mobirise ünlü bir Bootstrap çerçevesine dayandığından, web sitenizin hangi cihazda görüntülenirse görüntülensin harika görüneceğinden emin olun. Mac web tasarım programı ile  E-Ticaret aracı, kod düzenleyici ve birçok uzantı gibi ek Mobirise özellikleriyle, maksimum performans ve benzersiz kişiliğe sahip şaşırtıcı bir web sitesi tasarlamaya hazırsınız. Buradan programı indirebilirsiniz.

Mobirise

3-  Coffee Cup  HTML Düzenleyici

Buraya bir kodlama yazılımı aramak için geldiyseniz, Coffee Cup kesinlikle sizi büyük ilgilendirecektir. Esnek ve basit çalışma alanıyla bu çevrimdışı araç, hem hobiciler hem de profesyonel web tasarımcıları için elle kodlama meraklıları için mükemmeldir.

Kolay ve hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmak için Coffee Cup’ın önceden oluşturulmuş şablonlar, çoklu imleçler, etiket eşleştirme ve otomatik öneri aracı gibi harika özelliklerini kullanın. Bununla birlikte, hoş ve kullanışlı arayüzüne bakılmaksızın, mutlak acemiler Coffee Cup’ı beklediklerinden biraz daha zor bulabilir. Buradan web tasarım programını indirebilirsiniz.

Coffe Cub

4- ToWeb

ToWeb, Mac için hem yeni başlayan hem de ileri düzey kullanıcıları memnun edecek, kullanımı kolay, kapsamlı ve mac web tasarım program yazılımıdır. Birincil hedefiniz, kodlama alfabesi hakkında çok az bilgisi olan veya hiç olmayan duyarlı bir web sitesi oluşturmaksa, ToWeb ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Uygulamayı Mac’inize indirin, kurun ve bir web sitesi oluşturmaya başlayın.

Önceden hazırlanmış şablonlar, doğru görünümü ve hissi bulmanıza yardımcı olmak için oradadır, bu nedenle en uygun olanı seçin ve istediğiniz şekilde özelleştirin. Araç, bir fotoğraf galerisi, Google haritaları veya bir video sunumu gibi her türlü web sayfasını destekler. ToWeb’in sahip olduğu bir diğer değerli özellik, ürünlerinizi satmanın yanı sıra tüm satın alma sürecini (alışveriş sepetleri, vergiler, ödemeler vb.) Yönetmenize yardımcı olan güçlü bir e-ticaret motorudur. Buradan web tasarım programını indirebilirsiniz.

Tooweb

5- MAMP

Çarpıcı web sitenizi oluşturmayı ve düzenlemeyi tamamladığınızı varsayalım ve şimdi gerçek bir web sunucusunda nasıl çalışacağını test etme zamanı. Sadece test uğruna bir barındırma hesabı satın almak hiç yararlı olmayacaktır, bu yüzden diğer seçeneği ele alalım.

MAMP ( Macintosh, Apache, MySQL ve PHP anlamına gelir ). Web sitenizin canlı performansını test etmek ve analiz etmek için yerel olarak bir web sunucusu kurmanıza izin veren harika bir web tasarım yazılımıdır. Dolayısıyla, tüm temel çalışmaları tamamladıktan sonra, kusursuz çalıştığından ve hataya neden olmadığından emin olmak için sitenizi MAMP sistemine geçirin. Buradan programı indirebilirsiniz.

Mamp

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap