İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Takvim Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Takvim Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?
+ - 0

Google Takvim uygulaması, kişisel veya kurumsal olarak kullanılabilen bir ajanda ve takvim hizmeti olarak tanımlanabilir.

Takvim ve ajandaların senelerdir özellikle şirketler tarafından kullanıldığı tartışılmaz bir gerçek. Ancak dijital çağın başlamasıyla birlikte artık standart ajanda ve takvim dönemlerinin sona erdiğini söyleyebiliriz. Geçmiş dönemlerde normal ajanda tercih eden birçok kişi veya kurum, günümüzde artık dijital takvim ve ajanda uygulamalarını tercih ediyor.

Çünkü dijital takvim uygulamaları sayesinde artık etkinlik planlamaları vb. şeyler çok daha kolay yönetilebiliyor. Yani aslında bu uygulamalar sayesinde telefon ve tablet gibi cihazlardan planlarınızı not alabiliyor ve daha sonra kontrol edebiliyorsunuz. İşte yazımızdaki online takvim Google Calendar uygulaması da bu uygulamalar arasında bulunuyor.

Google Takvim Uygulaması Ne İşe Yarar?

teknolojiaraci-google-takvim-uygulamasi-nedir-google-takvim-masaustu-online-takvim

Google Takvim uygulaması, birçok cihazdan online olarak kullanılabilen bir takvim ve ajanda hizmetidir. Günümüzde ajandayla gezerek önemli şeyleri not almak gibi şeyler oldukça uğraştırıcı olabiliyor.

İşte bu sebeple karşımıza bilgisayar ve telefon gibi cihazlarda kullanılabilen pratik takvim uygulamaları çıkıyor. Google’ın seneler önce hayata geçirdiği hizmeti Google Calendar, aslında bir dijital ajanda görevi görüyor.

Not alma gibi işlevlere sahip olan Google Takvim, ileri bir tarihe hatırlatıcı oluşturabilmenize de olanak tanıyor. Ayrıca yine bu uygulama sayesinde takvim üzerinde bir etkinlik planlaması veya görev bildirimi oluşturabilmeniz mümkün. Üstelik bu uygulama, Google Meet gibi diğer Google uygulamalarıyla senkronize bir şekilde çalışabiliyor.

Google Takvim Masaüstü 

Google Takvim, Android ve iOS cihazlara indirilebiliyor. Daha sonra mobil cihazlarınızdan rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak bu uygulamanın bilgisayarda kullanılıp kullanılmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Aslında bunun için endişelenmenize gerek yok.

Bilgisayar için bir Google Takvim masaüstü uygulaması bulunmuyor. Ancak bilgisayarınızın tarayıcısından online olarak Google Calendar web sitesine giderek bu takvimden faydalanabiliyorsunuz.

Google Takvim Nasıl Kullanılır? Online Takvim Kullanımı

Google Takvim, Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Ancak biz yazımızda Google Calendar uygulamasını tarayıcı üzerinden basitçe anlatmaya çalışacağız.

Google Takvim Kullanımı

  • Google Takvim giriş linkine tıklayarak Google Calendar web sitesine gidin. Eğer sizden oturum açmanız istenirse, Google hesabınızla oturum açın.
  • Ardından karşınıza takvim ekranı gelecektir. Takvimi kullanmak aslında oldukça basit. Sol üstte bulunan ‘Oluştur’ butonuna tıklayarak ‘Etkinlik’ veya ‘Görev’ seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz. Sonrasında açılan pencerede isteğinize göre üst kısımdan ‘Hatırlatıcı’ seçeneğine de tıklayabilirsiniz.
  • İsteğinize göre bir seçim yaptıktan sonra tarih ve saat gibi sizden istenen kısımları doldurarak ‘Kaydet’ butonuna tıklayabilirsiniz. Google Takvim uygulaması işte bu kadar basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Google Takvim İndir

Yazar Hakkında

Yorum Yap