İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Google Play Developer Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Google Play Developer Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?
+ - 0

Google Play Developer hesabı sayesinde geliştirdiğiniz uygulamaları Google Play Store mağazasında yayınlayabilirsiniz.

Bugüne kadar birbirinden farklı birçok mobil uygulama görmüşsünüzdür. Peki hiç Google Play mağazasına kendi geliştirdiğiniz mobil uygulamayı yükleyebileceğinizi düşündünüz mü? Hiç düşünmediyseniz bile artık düşünebilirsiniz. Çünkü Google Play Store’da bir geliştirici hesabı oluşturulabiliyor.

Daha sonra Google Geliştirici hesabı sayesinde geliştirdiğiniz uygulamaları mağazaya yükleyebiliyorsunuz.  Google Play Geliştirici hesabı açma için yazımıza göz atabilirsiniz. Google Play Geliştirici hesabı ücretli mi? sorusunun cevabını da yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Google Play Geliştirici Hesabı Ne İşe Yarar?

Google Play Developer hesabı Android uygulama geliştiricileri için kesinlikle şart. Günümüzde birçok kişi mobil uygulama geliştirmek isteyebiliyor. Ancak Android cihazlarına mobil uygulama geliştirip mağazada yayınlamak isteyen kişiler, bunu nasıl yapacaklarını bilemeyebiliyorlar.

Android cihazlarda mobil uygulama yayınlayabilmek için bir Google Geliştirici hesabı açılması gerekiyor. Yani Google Geliştirici hesabı sayesinde, Google Play Store’a mobil uygulamalar yükleyebilirsiniz. Daha sonra yüklediğiniz uygulamaları Google Play Console üzerinden düzenleyebilir, silebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Google Play Developer Console Nedir?

Google Play Developer Console, basitçe açıklamamız gerekirse geliştiricilerin yönetim panelidir. Geliştirici hesabı açan kişiler, bu panelden uygulamalarını mağazaya yükleyebilir, silebilir veya düzenleyebilirler. Yani geliştiriciler, Play Console üzerinden uygulamalarını istedikleri gibi yönetebilirler.

Google Play Console Giriş

Eğer bir geliştirici hesabınız varsa veya yeni bir geliştirici hesabı açmak istiyorsanız, Play Console üzerinden uygulamalarınızı yönetebilirsiniz.

Google Play Geliştirici Hesabı Ücretsiz Açılabilir mi?

Google Geliştirici hesabı, ne yazık ki ücretsiz olarak açılamıyor. Bu hesabı açabilmek için bir kereye mahsus bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Google Play Geliştirici Hesabı Ücreti

Google Play Geliştirici hesabının ücreti 25 ABD doları olarak belirlenmiş. Yani Google Play Geliştirici hesabını açabilmek için bir kereye özel 25 dolar ödemeniz gerekiyor.

Google Play Developer Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

teknolojiaraci-google-play-developer-hesabi-acmaGoogle Play Geliştirici Hesabı Açma

  • Geliştirici hesabı açmak için buraya tıklayarak geliştirici hesabı oluşturma sayfasına gidin. Karşınıza gelen ekranda sizden oturum açmanız isteniyorsa, Google hesabınızla giriş yapın.
  • Sonrasında açılan sayfada ‘Kendiniz’ ve ‘Kuruluş veya işletme’ diye iki farklı seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden size uygun olanının altındaki ‘Başlat’ seçeneğine tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen ekranda formu düzgün bir şekilde doldurun. Formu doldururken e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamayı unutmayın. Formu düzgün bir şekilde doldurduktan sonra alttaki sözleşmeleri işaretleyerek onaylayın ve sonrasında ‘Hesap oluştur ve öde’ butonuna tıklayın.
  • Son olarak karşınıza gelen ekranda kart bilgilerinizi girerek tek seferlik 25 ABD doları ücretini ödemeniz gerekiyor. Bu adımlardan sonra Google Play Developer hesabı açma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap