İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Google Domains Nedir ? Domain Fiyatlarına Zam Geliyor

Google Domains Nedir ? Domain Fiyatlarına Zam Geliyor
+ - 0

Google Domains nedir sorusunu sizler için cevaplamaya çalışacağız. Eğer ucuza domain almak istiyorsanız, elinizi biraz çabuk tutmalısınız.

Domain, basitçe sitenizin URL adresi olarak tanımlanabilir. Alan adı olarak da bilinen domain, birçok farklı yerden satın alınabiliyor. Bu yüzden domain ücretleri satın aldığınız yere göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple kullanıcılar bir alan adı satın almadan önce uygun fiyatlı domain satın alabilecekleri yerleri araştırmak isteyebiliyorlar.

İşte yazımızda bahsedeceğimiz Google Domains, düşük ücret karşılığında alan adı satmasıyla dikkat çekiyor. Ancak çok yakında bu durum son bulacak gibi gözüküyor. Çünkü normalde 75 TL’ye alan adı satın alabileceğiniz bu servisin Türkiye fiyatına çok yakında zam yapılacak.

Google Domains Nedir ?

teknolojiaraci-google-domains-nedir-google-domains-75-tl-google-domains-zam

Google Domains 75 TL gibi bir ücretle alan adı satın alabileceğiniz bir alan adı kaydetme servisi. Google tarafından hizmete sunulan bu servis, yıllardır uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu servis üzerinden güvenilir bir şekilde uygun fiyatlı alan adı satın alabiliyorlar.

Ancak bu Google domain alma servisinin fiyatına yakın zamanda yeni bir zam geliyor. Yani artık bu servis üzerinden uygun fiyatlı domain satın alınamayacak gibi gözüküyor.

Google Domains Türkiye Fiyatı Zamlanıyor

Google Domains Türkiye ücreti çok yakında yüksek oranda zamlanıyor. Normalde Google Domains, 75 TL gibi uygun bir fiyatlandırmaya sahipti. Üstelik alan adı yenileme ücreti de yine aynı şekilde 75 TL olarak karşımıza çıkıyordu. Bu uygun fiyatı sebebiyle birçok kişi diğer alan adı satın alma servisleri yerine Google’ın Domains servisini tercih ediyordu.

Ancak Google, Google Domains ücretine yakın zamanda zam yapılacağını duyurdu. Bu duyuruyla birlikte domain ücretine yaklaşık yüzde 160’lık bir zam yapılacağı açıklandı. Yapılacak zamdan sonra birçok kişi Google Domains iptal etme yaparak farklı servislere bile yönelebilir.

Çünkü Google Domains ücreti yapılacak zamla birlikte 75 TL’den 195 TL’ye kadar yükselecek. Ancak bu yeni fiyat 29 Temmuz tarihinde geçerli olacak. Bu tarihe kadar Google domain sorgulama yaparak 75 TL’ye yeni domain satın alabilir veya mevcut alan adınızın süresini uzatabilirsiniz.

Kısacası Google Domains nedir sorusunun cevabını öğrendikten sonra uygun fiyatlı domain satın almak istiyorsanız, elinizi biraz çabuk tutmalısınız.

Yazar Hakkında

Yorum Yap