İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnternet

Google Chrome Şifreleri Görme Nasıl Yapılır?

Google Chrome Şifreleri Görme Nasıl Yapılır?
+ - 0
0.0

  Google Chrome şifreleri görme işlemini Chrome tarayıcısının ayarlarından gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede tarayıcıda kayıtlı şifrelerinizi görebilirsiniz.

  Chrome, Google’ın seneler önce yayınladığı popüler bir internet tarayıcısı. Oldukça fazla kişi, Chrome’u birçok farklı sebepten dolayı tercih edebiliyor. Google Chrome, genel olarak basit ve kullanışlı bir tarayıcı olmasıyla ön plana çıkıyor.

  Ancak tabii ki bu tarayıcının avantajları bunun gibi ufak detaylarla sınırlı kalmıyor. Chrome’da birbirinden farklı oldukça fazla özellik mevcut. Örneğin, bu tarayıcı sayesinde kişilere özel profiller oluşturabilirsiniz. Ayrıca Chrome’da şifrelerinizi Google hesabınızla senkronizasyonlu bir şekilde kaydedebilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz şifreleri tarayıcınızın ayarlarından görüntüleyebilirsiniz.

  Google Chrome ile Şifrelerinizi Kaydedebiliriz

  Google Chrome şifreleri görme işleminden önce bir konuya açıklık getirmek istiyoruz. Chrome tarayıcısı sayesinde şifrelerinizi tarayıcınıza ve hatta Google hesabınıza kaydedebilmeniz mümkün. Böylece şifre unutma dönemi sizin için tarih oluyor.

  Çünkü bu özellik sayesinde daha önce kaydettiğiniz şifrelerin otomatik girilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kayıtlı şifreleri Google şifre yöneticisi üzerinden veya tarayıcıdan kendiniz görüntüleyebilirsiniz. Eğer unutulan şifreleri bulma gibi bir derdiniz varsa, bu özellik sizin hayatınızı fazlasıyla kolaylaştırabilir.

  Google Chrome Şifreleri Görme Nasıl Yapılır ?

  teknolojiaraci-google-chrome-sifreleri-gorme-nasil-yapilir

  Bilgisayardan veya telefondan tarayıcınıza kayıtlı şifreleri görmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda sizin için iyi bir haberimiz var. Yazımızın devamındaki adımları uygulayarak hem bilgisayardan hem de telefondan kayıtlı şifrelerinizi nasıl göreceğinizi öğrenebilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla dolandırmadan anlatımımıza geçelim.

  Bilgisayarda Kayıtlı Şifreleri Görme 2022

  • Bu işlem için ilk olarak Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Sonrasında sağ üstteki çarpı işaretinin altında bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Ardından açılan seçeneklerden ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında açılan ekranın sol tarafından ‘Otomatik doldurma’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Daha sonra karşınıza gelen ekrandan ‘Şifreler’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımın ardından karşınıza tarayıcınızda kayıtlı şifreler gelecektir. Şifreleri görüntülemek için görüntülemek istediğiniz şifrenin sağ tarafında bulunan göz simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından karşınıza şifre girmeniz gereken bir ekran çıkabilir. Bilgisayarınızın şifresi varsa bu kısma bilgisayarınızın şifresini girmelisiniz. Eğer bilgisayarınızda şifre yoksa, bilgisayarınıza kayıtlı e-posta adresinin şifresini girmeyi deneyebilirsiniz. Şifreyi doğru bir şekilde girdikten sonra görüntülemek istediğiniz şifreyi görebilirsiniz.

  Telefonda Kayıtlı Şifreleri Görme 2022

  • Telefonda kayıtlı şifreleri görmek için ilk olarak Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Ardından açılan ekranın sağ üstündeki üç noktaya tıklayın ve çıkan seçeneklerden ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında karşınıza gelen ekrandan ‘Şifreler’ seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra açılan ekranda aşağıya doğru inerek tarayıcınıza kayıtlı şifreleri görebilirsiniz. Şifresini görüntülemek istediğiniz hesaba dokunduktan sonra, karşınıza gelen ekranın “Şifre” kısmında bulunan göz işaretine dokunabilirsiniz. Göz işaretine dokunduktan sonra sizden istenen şifreyi girerek görmek istediğiniz şifreyi görebilirsiniz.

  Bilgisayarda ve telefonda Google Chrome şifreleri görme işlemi bu şekilde yapılabiliyor.

   

  Yazar Hakkında

  Yorum Yap