1. Ana Sayfa
  2. İnternet

GIF To JPG, GIF Dosyalarını JPG’ye Çevirme

GIF To JPG, GIF Dosyalarını JPG’ye Çevirme
+ - 0

JPG ve GIF en popüler görüntü formatlarıdır. GIF dosyaları tüm uygulamalarda desteklenmez, bu nedenle bazılarının GIF dosyasını JPG formatına dönüştürmesi gerekebilir.

Gif to jpg için kullanabileceğiniz harika bir tool var. Butona tıklayarak jpg to gif ya da gif to jpg yapabilirsiniz.

 

Gif to JPG

 

Gif Nedir?

İlk olarak, GIF, İngilizce’de Grafik Değişim Biçimi anlamına gelen Graphics Interchange Format’ın kısaltmasıdır. Dijital bir görüntü depolama formatı olan GIF, kayıpsız sıkıştırma kullanır ve 8 bit renge kadar (yani 256 renk) destekler.

PNG ve JPEG ile birlikte bilişim dünyasında kullanılan en yaygın görüntü depolama formatlarından biri olan GIF, bunlardan farklı olarak piksel tabanlı animasyonların üretilmesine olanak sağlıyor.

JPG Nedir?

JPG uzantısı şu anda birçok üretici tarafından onaylanan kayıplı bir dosya uzantısıdır ve özellikle grafikler için en ideal uzantılardan biri olarak kabul edilir. JPG dosyaları, toplam dosya boyutunu boyutunun %5’ine kadar azaltabilir. Bu sıkıştırma işleminden sonra görüntüdeki küçük detaylar kaybolur.

GIF TO JPG Nasıl Yapılır?

Gif to jpg için yukardaki butona tıklayın ve gif dosyanızı yükleyin. Ardından istediğiniz jpg dosyasını indirebilirsiniz.

Önerilen Yazı
PDF to UDF Çevirme – Online PDF Uzantılı Dosyayı UDF’e Çevir

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap