İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları
+ - 1

Merhaba teknolojiaraci ailesi bugün sizlere en iyi ücretsiz antivirüs programları nelerdir? ücretsiz antivirüs programları hangisi? gibi soruları soruduğunuzu düşünüyorum. Bizde sizler için hazırladığımız en iyi antivirüs yazılımı ile bilgisayarlarınız artık zararlı içeriklerden koruyabilirsiniz. En iyi ücretsiz antivirüs programları genelde bilinenin aksine bilgisayarınızı kötü yazılımlardan korumak için yeterlidir.

Özellikle windows kullanıcılar tarafından sürekli Piyasadaki ücretli antivirüs programları oldukça fazladır. Antivirüs programlarına para harcamak istemiyorsanız, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürünleri bir araya getirdiğimiz en iyi 5 ücretsiz antivirüs programları yazımıza geçelim.

1- Avast Antivirüs Programları 

En popüler antivirüs programlarında başı tutan Avast antivirüs programı kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ücretsiz antivirüs programıdır. Çok az yer kaplayan ve çok hızlı olmasıyla listemizde birinci sıraya geçmeyi hak ediyor. Avast antivirüs programı ücretsiz sürümde virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları engellemeniz, Wi-Fi güvenliğinde zayıf nokta taraması yapmanızı ve ek fidye yazılımı güvenliği katmanına sahip olmanız ile mükemmel bir antivirüs yazılımıdır.

En İyi Antivirüs Programı

2- Norton Antivirüs Programı

En çok tercih edilen diğer ücretsiz antivirüs programı olan Norton antivirüs programı kullanıcı dostu ve oldukça basit arayüze sahip. Güvenlik ve antivirüs yazılımı bilgisayarları, akıllı telefonları  virüslere ve zararlı programlara karşı korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Norton antivirüs programı, cihazlarınızı etkilemeye çalışan çeşitli çevrimiçi tehdit türlerini yakalamaya ve engellemeye yardımcı olur.

Norton Antivirüs Programı

3- Kaspersky Antivirüs Programı 

Bilgisayarınız için güvenlik denetimlerinin tamamıyla yapan ve  zararlı yazılımları anında tespit edebilen diğer antivirüs programı ile karşınızdayım. Ayrıca fidye yazılımlarına yeni virüsleri ve daha fazlasına karşı korumaya yardımcı olacak temel korumayı da beraberinde sunuyor. Oldukça basit bir arayüze sahip ve kullanıcı dostu olmasıyla en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Kaspersky Antivirüs Program

4- Anti-Malware Programı

Malwarebytes Anti-Malware programı kötü amaçlı yazılımlardan kişisel bilgisayarınızı korumak için mükemmel bir ücretsiz antivirüs programı. Tam olarak antivirüs programı olarak kullanılmasa da temel seviyede işinizi görür.

Anti-Malware Programı

5- Panda Ücretsiz Antivirüs Programı 

Panda antivirüs programı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi antivirüs programlardan bir tanesidir. Basit arayüzü ve bilgisayarınızın ihtiyacı olan tüm güvenlik önlemleri ve casus yazılımlarını anında bulur ve temizler. Panda antivirüs programı VPN özelliğini de beraberinde verir.

Panda Antivirüs Programı

Bonus: Microsoft Defender

Her bilgisayar var olan microsoft defender çoğumuz biliyordur. Bilmeyenler için üstünden geçmek istedim. Windows 10’un içerisinde, dahili bir koruma aracı olan Windows Defender yer alıyor. Bu araç, siz Windows’u kurduğunuzda otomatik olarak devreye giriyor ve zaten temel bir koruma da sağlıyor. Ayrıcı oldukça başarılı yapıyor olması şaşırtıcı.

Windows Defender’a güvenip, PC’nizi ona emanet etmeyi de seçebilirsiniz. Ama şunu hatırlatmakta yarar var; Wndows Defender, sunduğu işlevlerle yukarıdaki seçeneklere göre çok daha sade bir araç olmasından dolayı güvenliğini yeterli bulmayan kullanıcılar yukarıdaki antivirüs programlarını da tercih edebilir.

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Avast Antivirüs Programlarını kullanıyorum işimi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.