İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

En İyi 6 Windows Ekran Koruyucu

En İyi 6 Windows Ekran Koruyucu
+ - 0

Listemizden bir Windows ekran koruyucu saat veya görüntü seçerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Birbirinden şık ekran koruyucular burada.

Microsoft Windows işletim sistemi, dünya üzerinde en fazla kullanılan işletim sistemi olarak gösterilebilir. Senelerdir hayatımızda olan bu işletim sisteminden geçmişten günümüze kadar uzanan oldukça fazla özellik bulunuyor. İşte yazımızda bahsedeceğimiz ekran koruyucularda aslında bu özellikler arasında yer alıyor.

Geçmişte ekran koruyucu özelliğini kullanan oldukça fazla kullanıcı bulunuyordu. Ancak günümüzde bu özelliğin çok fazla tercih edilmediğini söyleyebiliriz. Yine de birçok kişi hoşuna gittiği için bir ekran koruyucu kullanmak isteyebiliyor. Eğer sizde Windows bilgisayarınız için güzel bir ekran koruyucu arıyorsanız, şu an tam olarak doğru yerdesiniz.

Windows Ekran Koruyucu Nedir?

Windows ekran koruyucu, bilgisayar boşta kaldığında bir süre sonra ekrana gelen hareketli görüntü olarak tanımlanabilir. Örneğin, bilgisayarınızın başından 10 dakikadan fazla kalktığınızı varsayalım. Ekran koruyucu 10 dakikaya göre ayarlıysa, onuncu dakikadan itibaren ayarlı ekran koruyucuyu monitörde görebilirsiniz.

Yani onuncu dakikadan itibaren bilgisayarın ekranı kapanmaz, bunun yerine ekranda ekran koruyucu olarak bahsettiğimiz ayarlı görüntü gösterilir. Ekran koruyucunun temel amacı plazma ve CRT monitörlerde ekranın yanmasını önlemek olarak gösterilebilir. Bu yüzden artık ekran koruyucuyu kullanan çok fazla kişi yok. Ancak yine de günümüzde birçok kişi bu özelliği kullanmak isteyebiliyor.

En İyi 6 Masaüstü Ekran Koruyucu

Windows 10 ekran koruyucu açma işleminden sonra listemizden bir ekran koruyucu seçerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Windows 10 ekran koruyucu saat vs. arıyorsanız, listemizde aradığınızı bulabilmeniz mümkün.

Masaüstü Ekran Koruyucu Listesi

League of Legends

teknolojiaraci-en-iyi-6-windows-ekran-koruyucu-league-of-legends

Ekran koruyucu olarak League of Legends ile alakalı animasyon ve resimleri ayarlayabilirsiniz. Bu uygulamayı indirerek oyunla alakalı istediğiniz resim veya animasyonları seçebilir ve ekran koruyucunuz olarak kullanabilirsiniz.

Fliqlo

teknolojiaraci-en-iyi-6-masaustu-ekran-koruyucu-fliqlo

Fliqlo, basit bir saat ekran koruyucu arayanlar için mükemmel bir seçim olabilir. Bu ekran koruyucu, oldukça basit bir tasarıma sahip. Şık ve basit bir ekran koruyucu saat arıyorsanız, Fliqlo sizin için doğru seçim olabilir.

Clock Savers

teknolojiaraci-ekran-koruyucusu-clock-savers

Clock Savers, saat ekran koruyucuları arasında bulunan bir diğer ekran koruyucu. Basit ama dijital bir ekran koruyucu saat arıyorsanız, Clock Savers tam size göre olabilir.

Live Pebble

teknolojiaraci-ekran-koruyucusu-live-pepple

Farklı ve sizi rahatlatacak bir ekran koruyucu arıyorsanız, Live Pebble ekran koruyucusunu deneyebilirsiniz. Hareketli deniz çakıl taşları ekran koruyucu olarak tanımlayabileceğimiz Live Pebble, su efektleri gibi efektlerde bulunduruyor.

Spring River

teknolojiaraci-en-iyi-6-windows-ekran-koruyucu-spring-river

Karlı bir ekran koyucusu aranlar için özel bir öneride bulunmak istiyoruz. Spring River, animasyonlu doğa efektlerine sahip karlı bir ekran koruyucu. Eğer doğa manzaralı bir ekran koruyucu arıyorsanız, bu ekran koruyucuyu kesinlikle denemelisiniz.

Great Waterfalls

teknolojiaraci-ekran-koruyucusu-great-waterfallsŞelalelerden oluşan harika bir ekran koruyucusuyla tanışmak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Great Waterfalls, harika şelale görüntüsüyle ve gerçekçi animasyonuyla birlikte, sizi evinizde bile doğada hissettirebilir. Bu ekran koruyucuyla birlikte en iyi 6 Windows ekran koruyucu listemizin sonuna geliyoruz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap