İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları

En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları
+ - 0

Merhaba Teknolojiaraci ailesi bu yazımız da sizlere web tasarım nedir, web tasarım programlar nelerdir? bunlardan bahsedeceğim. Hadi yazımıza geçelim.

Çoğu insanın hayali olan bir web tasarımı günümüzde bir çok programla kolayca hazırlayabilirsiniz. Kişisel, kurumsal veya profesyonel site tasarımları yapılırken birkaç önemli web tasarım programları kullanılıyor.

Web tasarımında yeniyseniz, muhtemelen hangi web tasarım yazılımının yatırıma değer olduğunu bilmek istersiniz. Ayrıca, her web tasarımcısının bilmesi gerekenlerin neler olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Harika bir web tasarım aracı seçmek, işlevselliğine ve amacına bağlıdır. En iyi hepsi bir arada çözüm yoktur. Ayrıca, hedefinize bağlı olarak, istediğiniz sonucu elde etmek için birden fazla tasarım yazılımı kullanmanız gerekebilir.

Web Tasarım Programları Nelerdir?

1-Microsoft Front Page 2003

MS Office programlarının olmazsa olmaz web tasarım programlarından biri olan bu program, Html bilmeyenlerin bile kolaylıkla kod yazabileceği oldukça basit bir arayüze sahip.

2- Adobe Dreamweaver

Dreamweaver şuanda web tasarımcılar tarafından kullanılan en popüler web tasarım programıdır. HP , ASP VBScript , CSS , CouldFusion , HTML , JavaScript , XML v.b. programları yazabilirsiniz.

3- Visual Studio

Microsoft tarafından geliştirilen Visual Studio, birden fazla program dilini kullanarak program, uygulama yada web sitesi yapabilirsiniz.

4- Notepad++

Windows’un kendi not defterine meydan okuyacak seviyede harika bir web tasarım programıdır. Ücretsiz web tasarım programları arasında yerini alıyor.

5- Adobe Photoshop

Photoshop programı daha çok internette web tasarımı yapmaya, grafik sayfaları ve animasyonlar hazırlamaya imkân veren gelişmiş bir grafik programıdır.

6- Adobe Flash

Hareketli animasyonların tasarlanmasını sağlayan Adobe Flash programı, çizim yapar ve imaj dosyaları ile beraber animasyonların geliştirilmesini sağlar.

7- Canva

Bugün web veya sosyal medya için grafikler oluşturuyorsanız, muhtemelen Canva’yı duymuşsunuzdur. Kolay sürükle ve bırak düzenleriyle, markalı Instagram hikaye grafiklerinden kitap kapaklarına kadar her şeyi oluşturabilirsiniz.

8- Google Web Designer

Google Web Designer , etkileşimli HTML5 tabanlı reklamlar, tasarımlar ve animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olan web tasarım programları arasında yer alır.  Google Web Designer, statik işaret kartlarından 3D görüntülere kadar, günümüzün dijital reklamcılık ve pazarlama malzemeleri için hareketli grafikler oluşturmak için başvurulan bir araçtır.

9- openElement

Atom , GitHub’ın açık kaynaklı bir masaüstü kod yazılımıdır. Binlerce açık kaynak paketine erişmek için, Atom topluluğu tarafından oluşturulan metin düzenleyici temalarını ve CSS, HTML ve JavaScript ile çalışmak için bu aracı kullanmanızı tavsiye ederim.

10-Quill

Quill , dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının güvendiği, açık kaynaklı bir API tabanlı web tasarım programıdır. Ücretsiz web tasarım programıdır. HTML tabanlıdır.

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap