İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Ekranınızı Google Meet’te Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Ekranınızı Google Meet’te Nasıl Paylaşabilirsiniz?
+ - 0

Merhaba teknoloji aracı ailesi geçirdiğimiz bu zor günlerde evde kaldığımız süre boyunca online görüşmelerin süresi oldukça arttı. Buna Google’ın bize sunduğu Google Meet de dahildir. Google’ın telekonferans aracı olan Google Meet, işletmelere ve ekiplere sektörün lideri Zoom dışında güvenilir bir seçenek sunar.

Google Meet sahip olduğu birçok araç arasında iş toplantılarınızın diğer üyelerine sanal olarak “sunum yapma” olanağı sağlar. Google Meet’te sunum yapmak aslında bir nevi ekran paylaşma anlamına gelir. Toplantıda kendi ekranınızı paylaşma veya belirli bir pencereyi paylaşmanızı sağlar.

İş arkadaşlarınız veya ekip üyelerinizle daha kolay işbirliği için baktığınız ve üzerinde çalıştığınız belgeleri Powerpoint sunumlarını veya web sayfasını görebilir.

Google Meet‘i ekip toplantısı veya sunumu için kullanacaksanız ekranınızı paylaşmanız gerekebilir. Aşağıda sizlere ekranınızı google meet’te nasıl gösterirsiniz bundan bahsedeceğim.

Google Meet’te bir toplantıya başlamak için öncelikle meet.google.com adresine giriş yapın. Gmail hesabınız açıksa kolayca bir toplantıyı açabilir veya görüşme başlatabilirsiniz.

Ekranınızı google meet'te nasıl paylaşırsın

Ekranınızı Google Meet’te Nasıl Paylaşırsınız?

Google Chrome’da aktif bir Google Meet görüşmesindesiniz ve ekranınızı nasıl paylaşaıcaksınız bilmiyorsanız. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

google meet ekran paylaşma

Google Meet görüşme ekranından sağ altında bulan “Şimdi Göster” butonuna tıklayın. ve burada ekran payaşma seçeneklerini görebilirsiniz.

ekranınızı google meette nasıl aylaşırsınız

Açılır menüden paylaşmak istediklerinizi seçin. Ekranınızın tamamı seçeneğine tıklayın. Burada birden fazla monitor kullanıyorsanız hepsini görebilirsiniz.  Ardından “Paylaş” butonuna tıklayın. Bu sayede diğer katılımcılar tüm ekranınızı google meet’te göstermiş olursunuz.

Google meet ekran paylaşma

 

Uygulama pencerisini seçerseniz PowerPoint sunularınızı, excel tablosunu veya diğer bilgisayar programlarını diğer toplantıya katılan kişilere gösterebilirsiniz. Paylaşım ekranı yalnızca bir pencere ile sınırlı olduğu için olası kazaların da önüne geçilebilir. Birden çok sayfa paylaşımı olası kazaların önüne geçebilir.

Ekran paylaşma google meet

Chrome sekmesi seçeneğinde belirli bir web sayfasını göstermeye başlayacaktır. Burada yapmanız gereken işlem;

  • Chrome sekmesini tıklayın.
  • Ardından hangi web sayfasını açmanız gerektiğini seçin.
  • Daha sonra Paylaş’a tıklayın.

 

Google Meet, belirli web sayfasını paylaşmaya başlayacaktır. Bunu sohbet penceresinde de görebilirsiniz.

google meet ekran paylaşma

Sunumunuzu yaptınız artık ekranınızı paylaşmayı durdurmak istiyorsunuz. Google Meet sekmesine gelerek Ortadaki Ekran Göstermeyi Durdur seçeneğine tıklayıp. Ekran paylaşmayı durdurabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap