İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Dünyadaki En Pahalı Köpek Irkları Hangileridir?

Dünyadaki En Pahalı Köpek Irkları Hangileridir?
+ - 0

Peki en pahalı köpek ırkları nelerdir? Ve en pahalı köpek türü hangisidir? Köpekler hayatımızda en çok değer verdiğimiz şeylerin başında gelir. Onları büyük bir sevgiyle seviyoruz. Fakat konu köpek ırklarına geldiğinde maaliyeti düşük ve pahalı köpek ırkları bulunur. Dünyada yaklışık 400.00 bin adet köpek ırkı mevcuttur.

bir servete mal olacak köpek cinsleri de bulunuyor. Bu köpek ırkları neredeyse bir araç fiyatı kadar pahalıdır. Aşağıda dünyanın en pahalı köpeklerinin listesini bulabilirsiniz. Size fahiş köpek fiyatlarını, üremeleri ve bakımlarıyla ilgili büyüleyici gerçekleri açıklayacağız ve bu ırkların tarihini ve nasıl evcilleştirildiklerini açıklamış olacağım.

Dünyanın En Pahalı Köpek Irkları

1- Alman Shephard: 600$ -1500$

Alman Shephard, 88 libre ağırlığa kadar çalışabilen bir köpektir.Eskiden “Alsas” olarak bilinen bu köpek ırkı hem cesur hemde zeki evcil hayvandır. Ayrıca itaatkar bir yapıya sahiptir. Eski yıllarda bu köpek cinsini koyun güderken kullanılmış daha sonra bu durum değişmiştir. Entelektüel yetenekleri nedeniyle, ordu, polis ve engelli bireylerin tümü, Alman Çobanlarını bir şekilde veya biçimde kullanıyor. Alman Çobanları, filmlerde ve televizyonda kullanılmalarının yanı sıra, arama kurtarma operasyonlarında da sıklıkla kullanılmış.

En pahalı köpek ırkı alman çoban köpek

2- Toy Poodle: 750$ – 2,000$

Toy Poodle küçük vücutları sayesinde insanlar için en iyi köpek ırkları arasındadır. 15 yıla kadar yaşayabilirler. Oldukça aktif arkadaş canlısı ve sadık karakter yapısı vardır. ek çok insan, Toy Poodle’in Fransa’dan gelmek yerine aslında Almanya’dan geldiği düşünülüyor. Minyatür bir cins olduğu için Toy Poodle en fazla 17 lbs ağırlığındadır. Bu cins, tamamen kabarık ve güzel olduğu için kötü bir üne sahip olma eğilimindedir. ancak bu durum değişiklik gösterebilir.

dünyanın en pahalı köpek cinsi Toy Poodle

3- Chinese Crested Hairless : 800$- 1000$

Perulu İnka Orkidesine benzerliğiyle Chinese Crested Hairless, kuyruğu ve kulakları dışında neredeyse tamamen keldir. Bu köpeğin bütün bir tüyü olan bir “toz puf” versiyonu vardır. Bu, ortalama ağırlığı 10 ila 13 lbs arasında olan küçük bir köpek türüdür. AKC, onları bir “oyuncak” cins olarak sınıflandırır ve düzenli görünmeleri için sık sık tımar gerektirirler. Bu cinsin adı biraz yanıltıcı olabilir. Dünyanın her yerinde bulunabilirler ve aslında daha önce 19. yüzyılda Chinese Crested Hairless olarak bilinen Afrika’da ortaya çıkmış olma ihtimali yüksektir. B2005 yılında, Chinese Crested Hairless, Dünyanın En Çirkin Köpek Yarışması’nı kazandı.

Dünyanın en çirkin köpek cinsi

4- Black and Tan Coonhound 600$ – 1200$

Amerikan kökenli Black and Tan Coonhound , yumuşak ve arkadaş canlısı mizacıyla tanınan tam bir av köpeğidir. Black ve Tan Virginia Foxhound ve Bloodhound arasında bir melez olarak yetiştirildi. Adından da anlaşılacağı gibi, bu köpekler en iyi rakun avlamak için kullanılır. Güçlerini ve uyanıklıklarını kullanarak ayılar, kurtlar, pumalar ve hatta geyikler gibi daha büyük oyunlarda da yardımcı olabilirler. Erkekler 75 libre ağırlığa kadar çıkabilir. Ve dişiler 70. Av peşinde koşma isteklerine rağmen, Paltoları kısadır ve sık bakım gerektirmez. B&T coonhound, 10 ila 12 yıl arasında değişen bir ömre sahiptir. Dahası, bu köpeklerin başlarının altına sarkan uzun kulakları vardır.

dünyanın en pahalı köpek cinsi

5- American Foxhound: 600$ – 1200$

Sevgi dolu ve asil mizacıyla American Foxhound , sadık bir arkadaş ve iyi bir aile hayvanıdır. Bu köpeklerin ömürleri 10 ila 12 yıl arasında değişiyor ve boyları 25’e kadar hayatta kalabiliyor. Amerikalılar, bu köpekleri büyük koku duyularından dolayı tilki avlamak için yetiştirdi. Siyah, beyaz ve ten rengi kürkten oluşan orta uzunlukta bir kürkleri vardır. Bu köpekler çok aktif olduklarından, günlük yürüyüşlere ihtiyaçları vardır ve büyük, çitle çevrili bir avluya sahip olmak için en uygun olanıdır. Yüksek miktarda enerjiye ve avlanırken kilometrelerce öteden duyulabilen körfez adı verilen benzersiz bir müzik türüne sahiptirler.

Dünyanın en pahalı köpek cinsi

6-  Canadian Eskimo Köpek: 600$ – 1200$

Adından da anlaşılacağı gibi, Canadian Eskimo köpeği , Kanada’nın Arktik bölgesinden geliyor. Bu köpeklerin Kanada’ya yaklaşık 12.000 yıl önce Sibirya’dan geldiği düşünülüyor. Doğası gereği çalışan köpekler olan Kanada’nın yerli halkı, bu cinsi hain arazide kızakları çekmek için kullanır. Güçlü ve atletiktirler, hızlı koşmak yerine çok çalışmak üzere yetiştirilmişlerdir. Canadian Eskimo Köpeği, sivri kulakları biçiminde kurtlara güçlü bir benzerliğe sahiptir. Tabii ki, erkekler 88 pound’a kadar çıkabildiğinden, dişiler yaklaşık 66 pound maksimuma çıkabildiğinden, oldukça büyük değiller. Bu köpeklerin çok az bir kısmı var olduğu için, hastalık nedeniyle nesli tükenme riski altındadırlar ve arktik bölgelerde nakliye için daha az yararlı hale geldiler.

dünyanın en pahalı köpek ırkları

7- Redbone Coonhound Köpek: 600$ – 1200$

Redbone Coonhound Amerika’nın gelir ve enerjik, aile dostu bir köpek ırkıdır. Yaklaşık 12 yıllık maksimum ömürleri vardır ve 70 libre ağırlığa kadar çıkabilirler. Kaslı ve zayıf bir yapıya sahip olan bu cins, tam bir avcıdır. Yırtıcı doğalarına rağmen, bu köpekler çok sadıktır ve sahipleriyle güçlü bir bağ oluşturur. Ayrıca, onları sessiz ama kendine güvenen bir tür haline getiren eşit bir mizaçları vardır. Çoğu av köpeği gibi, düz kırmızı olan kısa bir kürkü vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, Redbone Coonhounds, özellikle rakunlar, ayılar, pumalar ve geyikler için yararlı av arkadaşlarıdır.

dÜNYANIN EN PAHALI KÖPEK IRKLARI

8-  Yorkshire Terrier 800$ – 10.000$

19. yüzyılda İngiltere’de geliştirilen Yorkshire Terrier , 7 libre ağırlığa sahip küçük bir köpek türüdür. Bu cesur köpekler 16 yıla kadar yaşayabilir. Uzun kürkleri sadece yumuşak ve ipeksi yapıya sahiptir. Yıkandıklarında veya fırçalandıklarında bile o kadar fazla tüy dökmeyecekler. Oyuncak ayı görünümüne rağmen, bu köpek zaman zaman alıngan ve dikkat çekici olabilir. Bu nedenle, çocukları olan aileler için en iyi evcil hayvan değiller. Arkadaşlık arayan çocukları olmayan yaşlı insanlar Yorkshire Terrier için mükemmel bir sahiplenme olabilir. Sık havlamaya ve sık yürüyüşlere aldırmadığınız sürece, bu akıllı cins harika bir evcil hayvan olabilir.

dünyanın en pahalı köpekleri

9- Beagle Köpek: 500$ – 1.500$

Nazik ve şefkatli mizaçlarıyla karakterize edilen Beagle , 24 lbs’ye kadar ağırlığa sahip küçük bir tazıdır. Bu köpekler yüzlerce yıldır etrafta ve Birleşik Krallık’tan geliyor. Beagle’lar 16 inç ağırlığa kadar çıkabilir ve kürkleri turuncu ve beyazdan çikolata tri’ye kadar değişir. Bu cins, ilk kez küçük zararlıları avlamak için kullanıldıkları 1840’lara kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmedi. Görünüşlerinde Foxhound‘a güçlü bir benzerliğe sahip olsalar da, Beagle’lar tavşanlar gibi daha küçük oyunları avlamak için koku tazı görevi görürler. Oldukça akıllık köpeklerdir.

Dünyanın en pahalı köpekleri

10- Maltese Köpek: 600$ 2.000$

Minik boylarıyla ünlü Maltese , 8,8 lbs ağırlığa sahip bir Akdeniz köpeğidir. 15 yıla kadar yaşayabilirler, şefkatli ve canlı bir mizaçları olabilir. Bir oyuncak köpek olarak kabul edilen tipik Malta köpeği sadece 8 ila 10 inç uzunluğundadır. Uzun kürkleri nedeniyle, bu köpeklerin sık sık tımar ve banyoya ihtiyacı vardır. Çöp boyutları bir ila üç yavru arasında değişmektedir. Etkileyici yüzü ve düşük kulaklarıyla tüm gün bakmak güzel bir köpektir. Yeterince güneş ışığı almazlarsa koyu renkli burunlarının renginin solduğunu da fark edebilirsiniz. Sevimli görünümlerine rağmen, Malta köpekleri en ufak bir sesle havlarlar.

dünyanın en pahalı köpek cinsi

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında birçok yeniliği daha yakından takip edebilmeniz için kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek teknolojiaraci.com'u kurdum.

Yorum Yap