İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Discord’a Bot Ekleme Nasıl Yapılır? MEE6 Bot Ekleme

Discord’a Bot Ekleme Nasıl Yapılır? MEE6 Bot Ekleme
+ - 0

Discord’a bot ekleme yaparak sunucunuzda birçok şeyle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz. Üstelik sunucunuza ekleyebileceğiniz birçok hazır bot mevcut.

Discord, günümüzün en popüler konuşma uygulaması olabilir. Geçmişteki Skype uygulamasının yerini alan Discord, son zamanlarda TeamSpeak ile birlikte çok fazla tercih edilen uygulamalar arasında bulunuyor. Elbette birçok kişi Discord’u sadece konuşma uygulamasından ibaret sanıyor.

Ancak aslında Discord, sunduğu birçok özellik sayesinde kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. İşte bu özellikler arasında Discord botları da yer alıyor. Sunucuya eklenen botlar sayesinde birçok işlem otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.

Böylece sizin veya başkasının sürekli sunucuyla uğraşmasına da gerek kalmıyor. Üstelik birçok farklı işleve sahip olan bu botları hazır olarak bulabilmeniz mümkün.

Discord Botları Ne İşe Yarar? Discord Sunucuya Bot Ekleme Neden Yapılmalıdır?

Discord botları, aslında sunucularda birçok işlemin otomatik gerçekleştirilmesini sağlayan yapay zekalardır. Geliştiriciler tarafından hazırlanan bu botlar, Discord sunucularında birbirinden farklı birçok görevi yerine getirebilirler.

Örneğin, bir bot sayesinde sunucudaki küfürlü mesajların otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir Discord müzik botu sayesinde sunucuda bir sesli odaya girebilir ve istediğiniz müzikleri otomatik olarak dinleyebilirsiniz.

Kısacası Discord botları, onlara verilen komutları yerine getiren yapay zekalardır. Sunucunuza birçok farklı sebepten dolayı botlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, sunucunuza bir Discord botu ekleyerek problem çıkaranların otomatik olarak yasaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Discord’a Bot Ekleme Nasıl Yapılır ?

teknolojiaraci-discorda-bot-ekleme-mee6

Discord’a bot ekleme yaparak sunucunuzda birçok farklı görevin otomatik olarak yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. Geliştiriciler birbirinden farklı işlevlere sahip bazı Discord botları geliştirebilirler. Ancak sunucunuza ekleyeceğiniz hazır bir Discord botunuz yoksa endişelenmenize gerek yok. Çünkü sunucunuza ekleyebileceğiniz bazı hazır Discord botları mevcut. Yazımızın devamındaki adımları uygulayarak sunucunuza hazır botlardan birisini ekleyebilirsiniz.

Discord Bot Ekleme MEE6

  • Discord bot ekleme işlemi için ilk olarak buraya tıklayarak MEE6 Discord bot resmi sitesine gidin.
  • Sonrasında açılan sayfada bulunan ‘Discord’a Ekle’ butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından açılan yeni pencerede Discord hesabınıza giriş yapmanız istenirse giriş yapın ve ‘Yetkilendir’ butonuna tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza mevcut sunucularınız gelecek. Buradan bot eklemek istediğiniz sunucunun yanındaki ‘Ekle’ butonuna tıklayın.
  • Sonrasında açılan pencerede ‘Devam et’ butonuna tıklayın ve karşınıza gelen ekranda MEE6 uygulamasına verilecek izinleri isteğinize göre düzenleyin.
  • İzinleri düzenledikten sonra ‘Yetkilendir’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra açılan ekranda “Ben bir insanım” kısmına tıklayarak insan olduğunuzu onaylamanız gerekiyor.
  • Tüm bu adımlardan sonra karşınıza botunuzun ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadan sunucunuzdaki Discord botunun ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ancak bazı ayarları kullanabilmeniz için MEE6 Premium satın almanız gerekebilir. Yine de ücret ödemeden birçok ayarı düzenleyebileceğinizi belirtmemizde fayda var.

MEE6 ile Discord’a bot ekleme basitçe bu şekilde yapılabiliyor. Sizde bu adımları uygulayarak sunucunuza Discord botu ekleyebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap