İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Discord Telefon Numarası Kaldırma Nasıl Yapılır?

Discord Telefon Numarası Kaldırma Nasıl Yapılır?
+ - 0

Discord telefon numarası kaldırma sayesinde hesabınıza bağlı numarayı kaldırabilirsiniz. Ardından numaranızı yeni hesapta kullanabilirsiniz.

Discord, Skype uygulamasının yerini alan uygulamalardan bir tanesi. Geçtiğimiz senelerde popüler olan Skype, Discord’un çıkışıyla beraber yavaş yavaş hayatımızdan silinmeye başladı. Çünkü Discord, hem daha kullanışı arayüzüyle hem de hızlı bir program olmasıyla birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Günümüzde birçok kişi Discord’da hesap açarak arkadaşlarıyla rahatça iletişim kurabiliyor. Ancak tabii ki Discord uygulamasında oluşturulan hesaba bir numaranın bağlanması gerekebiliyor. Eğer sizde Discord hesabınıza daha önce bir telefon numarası bağladıysanız ve bu numarayı kaldırmak istiyorsanız, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Discord Bu Telefon Numarası Zaten Kullanılıyor Hatası Nedeni

teknolojiaraci-discord-telefon-numarasi-kaldirma-2022-discord-telefon-numarasi-dogrulama

Discord telefon numarası kaldırma, özellikle telefon numarasını yeni bir hesaba bağlamak isteyenler için çok önemli. Çünkü telefon numaranız daha önce farklı bir Discord hesabına bağlandıysa, aynı numarayı farklı bir hesapta kullanamazsınız.

Aynı numarayı yeni bir hesaba bağlamak istediğinizde karşınıza Discord bu telefon numarası zaten kullanılıyor hatası çıkar. Bu yüzden Discord telefon numarası başka hesapta kullanılıyor gibi hatalarla karşılaşmamak için öncelikle diğer hesaptan telefon numaranızı kaldırmalısınız. Bunun için yazımızın devamındaki adımlara göz atabilirsiniz.

Discord Telefon Numarası Kaldırma 2022

Yeni bir hesaba Discord telefon numarası ekleme yapmak için öncelikle eski hesabınızdan telefon numaranızı kaldırmanız gerekiyor. Yazımızda sizler için Discord hesabınızdan telefon numarasını nasıl kaldıracağınızı anlatmaya çalışacağız.

Ancak ondan önce Discord telefon numarası doğrulama hatası gibi hatalarla karşılaşanlar için bir noktaya değinmek istiyoruz. Telefon numaranızı kaldırmanıza rağmen bu numara zaten kullanılıyor gibi hatalarla karşılaşıyorsanız, sorunun çözülmesi için bir süre beklemelisiniz.

Çünkü Discord, telefon numarası yakın zamanda farklı bir hesapta kullanıldığı için yeni bir hesaba hemen ekleme yapmanıza izin vermeyebiliyor. Ancak birkaç gün bekledikten sonra muhtemelen telefon numaranızı sorunsuz bir şekilde yeni hesabınıza ekleyebilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve Discord numara kaldırmayı birlikte öğrenelim.

Discord Telefon Numarası Sıfırlama

  • Discord numara kaldırma için ilk olarak buraya tıklayarak tarayıcıdan Discord hesabınıza giriş yapın.
  • Sonrasında sol altta bulunan çark simgesine yani ‘Kullanıcı Ayarları’ butonuna tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen ekranda “TELEFON NUMARASI” yazan bir kısım göreceksiniz. Bu kısmın hemen sağındaki ‘Kaldır’ yazısına tıklayarak telefon numaranızı Discord hesabından kaldırabilirsiniz.

Discord telefon numarası kaldırma işlemi, dakikalar bile sürmeden işte bu kadar basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap