1. Ana Sayfa
 2. Oyun

CS GO Round Süresi Uzatma Nasıl Yapılır?

CS GO Round Süresi Uzatma Nasıl Yapılır?
+ - 0

CS GO round süresi uzatma işlemi sayesinde arkadaşlarınızla veya botlara karşı oynarken maçların süresini uzatabilirsiniz.

CS:GO yani açılımıyla Counter Strike: Global Offensive, şüphesiz dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi. Piyasaya sürülmesinin üstünden seneler geçmiş olsa da asla eskimeyen bu oyun, sayısızca oyuncu tarafından severek oynanıyor.

Ülkemizde de çok sevilen CS GO, genel olarak ranked yani dereceli sistemiyle ön plana çıkıyor. Ancak birçok oyuncu arkadaşlarıyla veya botlara karşı da oynamak isteyebiliyor. Dereceli harici özel oyuna giren oyuncular genel olarak oyunun içerisindeki konsola birçok farklı kod yazıyorlar. İşte bu kodlar sayesinde CS:GO round süresi arttırma gibi işlemler basitçe yapılabiliyor.

CS GO Konsol Açma Nasıl Yapılır?

CS GO round süresini uzatma işleminden önce oyun içerisinden konsolu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi aşağıdaki adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

CS GO Konsol Etkinleştirme

 • Counter Strike Global Offensive konsol etkinleştirme işlemi için ilk olarak oyunu açın.
 • Sonrasında ana menü ekranının sol tarafındaki çark simgesine yani ayarlara tıklayın.
 • Ardından açılan ekranın üst kısmındaki ‘Oyun’ sekmesine tıklamanız gerekiyor.
 • Bu sekmeye tıkladıktan sonra açılan seçeneklerden yine ‘Oyun’ seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza gelen ekranda ‘Geliştirici Konsolunu Etkinleştir (-)’ diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneği ‘Evet’ olarak işaretlemeniz gerekiyor.
 • Bu adımın ardından aynı ekranın en üst kısmındaki ‘Klavye / Fare’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Ardından açılan ekranda aşağılara inerek “Konsolu Aç / Kapa” veya benzer yazıda bir seçenek bulmanız gerekiyor. Bu seçeneğin yanındaki kutucuğa tıklayarak klavyenizden bir tuş atayabilirsiniz.

Tüm bu adımların ardından ayarları kaydettiğinizde az önce klavyenizden atadığınız tuşla geliştirici konsolunu istediğiniz zaman açabilirsiniz.

CS GO Round Süresi Uzatma Nasıl Yapılır ?

teknolojiaraci-cs-go-round-suresi-uzatma-kodu

CS GO round süresi, bir kod sayesinde istenildiği gibi rahatça uzatılabiliyor. Bu işlemin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, yazımızın devamındaki adımları uygulayabilirsiniz. Daha sonra oyunun round süresini istediğiniz gibi düzenleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

CS GO Round Süresi Uzatma Kodu

 • Counter Strike Global Offensive round süresi uzatma işlemi için ilk olarak oyunu açın.
 • Sonrasında oyunun içerisinde geliştirici konsolunu açmanız gerekiyor. Yazımızda daha önce bahsettiğimiz adımları uygulayarak geliştirici konsolunu etkinleştirebilir ve atadığınız tuşla açabilirsiniz.
 • Konsolu açtıktan sonra konsola “mp_roundtime 60” yazmanız gerekiyor. Bu şekilde CS:GO round süresi 60 dk yapma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ancak siz bu kodda bulunan “60” kısmı yerine istediğiniz dakikayı yazabilirsiniz.

CS:GO Round Süresi Uzatma Olmuyor

 • Eğer yukarıdaki adımlara rağmen round süresi uzamıyorsa, round süresi uzatma kodundan önce bir kez “sv_cheats 1” yazmayı deneyebilirsiniz.
 • Buna rağmen “mp_roundtime 60” kodu çalışmıyorsa, bu kodun yerine “mp_roundtime_defuse 60” yazmayı deneyebilirsiniz. Bu koddaki 60 yerine istediğiniz dakikayı yazabilirsiniz.

CS GO round süresi uzatma kodu ve kullanımı bu şekilde oluşuyor. Sizde yukarıdaki kodu veya kodları kullanarak round süresini istediğiniz şekilde uzatabilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap