İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

CS GO Konsol Açma Nasıl Yapılır?

CS GO Konsol Açma Nasıl Yapılır?
+ - 0

CS GO konsol açma işlemini oyun içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. CS GO konsol açılmıyor problemini, yazımızdaki adımlarla çözebilirsiniz.

CS GO yani açılımıyla Counter Strike: Global Offensive, çok sayıda oyuncunun severek oynadığı bir oyun. Geçmişten günümüze çok fazla değişime uğramadan gelen oyun, her şeye rağmen günümüzde çok fazla oynanıyor.

Türklerinde severek oynadığı CS:GO, konsol sayesinde oyuncuların oyun içerisinde birçok farklı şey yapabilmesine de imkan tanıyor. Oyunda bulunan konsol sayesinde birçok kod kullanarak birçok farklı ayar vs. yapabiliyorsunuz.

Ancak konsolu kullanabilmek için öncelikle oyun içerisinden etkinleştirmelisiniz. Etkinleştirme işleminden sonra, CS GO FPS gösterme, CS:GO ping gösterme gibi işlemleri bu konsola yazacağınız kodlarla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer konsolun nasıl etkinleştirileceğini merak ediyorsanız, yazımız size rehber olacaktır.

CS GO Konsol Nedir? Ne İşe Yarar?

teknolojiaraci-cs-go-konsol-acma-cs-go-konsol-etkinlestirme

CS GO konsol açma işleminden önce biraz konsoldan bahsetmek istiyoruz. Oldukça popüler bir oyun olan CS GO, içerisinde bir konsol bulunduruyor. Bu konsol sayesinde oyun içerisinde birçok kod kullanabiliyorsunuz. Bu kodlar sayesinde de birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Örneğin, konsola yazabileceğiniz bazı kodlar sayesinde özel bir oyunda round süresini uzatabiliyorsunuz. Ayrıca yine bu CS GO konsol komutları sayesinde oyun içerisinde ses arttırma ve azaltma gibi işlemleri bile gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle eski CS oyuncuları bahsettiğimiz konsolu oldukça fazla kullanıyorlar. Bu konsol sayesinde oyun içerisinde birçok işlemi hızlıca gerçekleştirebiliyorlar.

CS GO Konsol Açma Nasıl Yapılır ?

CS:GO konsol etkinleştirme yapmak için oyunun ayarlarına girmeniz gerekiyor. Daha sonra bu kısımdan konsolu hızlıca etkinleştirebiliyorsunuz. Yani konsol açma işlemi oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor. Bu işlemin nasıl yapılacağını yazımızın devamından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

CS Konsol Etkinleştirme

  • CS GO konsol etkinleştirme için ilk olarak Counter Strike Global Offensive oyununu açın.
  • Oyun açıldıktan sonra sol taraftaki çark simgesine tıklayarak ayarları açın.
  • Ardından açılan ekranın en üst kısmından ‘Oyun’ sekmesine tıklayın.
  • Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza birçok seçenek daha gelecektir. Gelen seçeneklerden yine ‘Oyun’ seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında karşınıza gelen ekranda ‘Geliştirici Konsolunu Etkinleştir (~)’ seçeneğini bulun ve ‘Evet’ olarak işaretleyin.
  • Daha sonra aynı ekranın en üst kısmından ‘Klavye / Fare’ sekmesine tıklayın.
  • Ardından açılan ekranda ‘Konsolu Aç / Kapa’ seçeneğini bulun ve klavyenizden bir CS GO konsol açma tuşu atayın.

Bu adımların ardından ayarları kaydettiğinizde CS GO konsol aktifleştirme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Klavyenizden konsolu açmak için atadığınız tuşu kullanarak konsolu istediğiniz zaman açabilir ve istediğiniz kodları yazabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap