İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Ana Ekranda Google Çubuğu Ekleme Nasıl Yapılır?

Ana Ekranda Google Çubuğu Ekleme Nasıl Yapılır?
+ - 0

Android cihazınızda ana ekranda Google çubuğu ekleme yapabilirsiniz. Böylece Google’da çok daha hızlı bir şekilde arama yapabilirsiniz.

Google’ın en büyük arama motorlarından birisi olduğunu biliyoruz. Senelerdir hayatımızda olan Google, internete yeni bir çağ getiren firma olarak gösterilebilir. Google, aslında sadece bir arama motoru değil.

Android işletim sisteminin sahibi olan şirket, kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. Yazımızdaki Google çubuğunun da kullanıcıların işini kolaylaştıran özellikler arasında olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz.

Widget ekleme yaparak ana ekranınıza eklediğiniz Google çubuğu sayesinde tarayıcıya girmekle uğraşmıyorsunuz. Böylece Google’a hızlıca girerek istediğiniz aramaları yapabiliyorsunuz.

Google Çubuğu Sayesinde Google’da Hızlıca Gezinebilirsiniz

teknolojiaraci-ana-ekranda-google-arama-cubugu-ekleme-ve-kaldirma

Ana ekranda Google çubuğu ekleme işleminden önce sizlere biraz Google arama çubuğundan bahsedelim. Google’ın kullanıcılara birçok özellik sunduğunu belirtmiştik. Android’in geliştiricisi olan Google, doğal olarak Android kullanıcılarına da birçok özellik sunuyor.

İşte yazımızdaki Google arama çubuğu da aslında kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özellikler arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde Android cihazınızın ana ekranına bir arama çubuğu ekleyebiliyorsunuz. Bu Google arama çubuğuna tıklayarak arama motorunda hızlıca arama yapabiliyorsunuz. Böylece tarayıcıya girerek vakit kaybetmekten kurtulabiliyorsunuz.

Ana Ekranda Google Çubuğu Ekleme

Telefon Google arama çubuğu kayboldu diye endişeleniyor olabilirsiniz. Ancak ana ekranda Google çubuğunu eklemek hiç zor bir işlem değil. Android ana ekrana Google arama çubuğu ekleme için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Telefon Ana Ekrana Google Arama Çubuğu Ekleme

  • Android telefonunuzun ana ekranına Google çubuğu eklemek için telefonunuzun ekranını açın. Eğer ekranda şifre varsa şifreyi girerek ana ekrana gelin.
  • Sonrasında ekranda boş bir kısma parmağınızı basılı tutun.
  • Parmağınızı basılı tuttuğunuzda telefonunuzun alt kısmında yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin alt kısmında bulunan “Widget’lar” seçeneğine dokunun.
  • Daha sonra açılan ekranda birçok farklı Widget göreceksiniz. Burada ekranı sağa sola kaydırarak diğer görünmeyen Widget’ları da görebilirsiniz. Ana ekranınıza Google arama çubuğunu eklemek için bu Widget’lar arasından “Arama” isimli Widget’a bir kez dokunabilirsiniz.
  • Eğer bu Widget’ı beğenmediyseniz, aynı ekranda “Chrome arama” isimli bir Widget’ın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Daha sonra “Chrome arama” isimli Widget’a dokunarak telefonunuzun ana ekranına Google arama çubuğu ekleyebilirsiniz.

Ana Ekranda Google Çubuğu Kaldırma

Android Google Arama Çubuğu Kaldırma

  • Ana ekrandan Google arama çubuğunu kaldırmak için telefonunuzun ekranını açarak ana ekrana gelin.
  • Sonrasında ana ekranda kaldırmak istediğiniz Google arama çubuğuna parmağınızı basılı tutun.
  • Ardından ekranın üst kısmında çıkan ‘Sil’ veya ‘Kaldır’ seçeneğine arama çubuğunu sürükleyerek bırakın. Tüm bu adımlardan sonra ana ekrandan Google arama çubuğu kaldırılacaktır.

Ana ekranda Google çubuğu ekleme ve kaldırma işlemleri basitçe bu şekilde yapılabiliyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap